سرویس: اجتماعی ۱۲:۲۲ - دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

شمار قربانیان آنفلوآنزا در اصفهان به ۱۵ نفر رسید

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: تعداد قربانیان آنفلوآنزا در اصفهان به ۱۵ نفر رسیده اما به صورت قطعی نمی‌توان گفت که دلیل فوت همه قربانیان تنها آنفلوآنزا است.

به گزارش اصفهان شرق؛ رضا فدایی درباره تعداد افراد فوت شده به دلیل بیماری آنفلوآنزا در اصفهان اظهار داشت: آمار فوتی‌های بیمارستانی آنفلوآنزا طبق روال ثبت شده در استان اصفهان 15 نفر است.

وی افزود: تا زمان دریافت پرونده‌ها و مطالعه دقیق نمی‌توان اظهار نظر دقیق و قطعی داشت و نمی‌توان تعداد افراد را به تفکیک شهرستان بیان کرد.

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماران بر اساس آمار گذشته مشکلاتی در زمان بستری در بیمارستان داشته‌اند و به طور قطعی نمی‌توان اعلام کرد که فرد بر اساس آنفلوآنزا فوت شده است.

وی تصریح کرد: برای مثال فرد 80 ساله بیماری زمینه‌ای قلبی و فشار خون و مشکلات دیگر داشته و به آنفلوآنزا مبتلا شده و فوت کرده است، قضاوت درباره اینکه صرفاً آنفلوآنزا سبب فوت شده کمی مشکل است.

فدایی گفت: توصیه بهداشتی ما به مردم رعایت بهداشت فردی، استراحت در منزل در زمان ابتلا و خودداری از دست و روبوسی با فرد بیمار است تا بیماری محدود شود.

انتهای پیام/ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.