سرویس: غیر تولیدی ۱۲:۱۷ - دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

اعلام آمادگی ۱۲۲۴ داوطلب برای کسب ۲۰ کرسی نمایندگی مجلس + آمار

مهلت ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که ۱۲۲۴ نفر در استان اصفهان برای کسب کرسی نمایندگی مجلس ثبت نام کردند.

به گزارش اصفهان شرق؛  انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود، در مهلت تعیین شده برای ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس در استان اصفهان 1224 نفر نام نویسی کردند تا در این رقابت بزرگ شرکت کنند.

ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره دهم همزمان با سراسر کشور از دهم آذر ماه تا پایان روز شانزدهم آذر برگزار شد که از مجموع 1224 نفر ثبت نام کننده، 88 درصد مرد و 12 درصد زن هستند.

همچنین وضعیت تحصیلی ثبت نام کنندگان شامل 138 نفر با مدرک دکترا، 959 نفر با مدرک کارشناسی ارشد، 65 نفر با مدرک کارشناسی و 62 نفر نیز با مدرک تحصیلات حوزوی است.

استان اصفهان از مجموع 290 کرسی مجلس، صاحب 20 کرسی است که این تعداد با تک کرسی نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران محاسبه می‌شود.

از این تعداد 5 کرسی متعلق به نمایندگان شهرستان اصفهان و مابقی در اختیار شهرستان‌های دیگر استان است.

براساس اعلام ستاد انتخابات استان اصفهان، آمار ثبت نام کنندگان نمایندگی مجلس در شهرستان‌های استان به شرح زیر است:

اصفهان: 468 نفر ( 3 نفر ارامنه)، نجف آباد، تیران و کرون 68 نفر، اردستان 24 نفر، فلاورجان 39 نفر، مبارکه 51 نفر، گلپایگان و خوانسار 47 نفر، خمینی‌شهر 63 نفر، برخوار، شاهین‌شهر و میمه 54 نفر، فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت 52 نفر، شهرضا و دهاقان 72 نفر، سمیرم 48 نفر، لنجان 78 نفر، نطنز و قمصر 56 نفر، کاشان و آران و بیدگل 73 نفر، نایین و خور و بیابانک 28 نفر.

از مجموع نمایندگان استان اصفهان در مجلس دهم، مرتضی صفاری نماینده نطنز و قمصر در طول دوره نمایندگی درگذشت. از حوزه انتخابیه اصفهان نیز حمیدرضا فولادگر، حجت‌الاسلام احمد سالک و حیدرعلی عابدی برای شرکت در دوره جدید ثبت نام نکردند. همچنین 3 نماینده از نمایندگان کنونی شهرستان‌های استان شانس خود را برای ورود به مجلس از حوزه انتخابیه دیگری محک می‌زنند.

علی اصغر رفیعی نژاد دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان با بیان اینکه هیئت‌های اجرایی بررسی صلاحیت داوطلبان را آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: پس از استعلام از مراجع چهارگانه اسامی نهایی داوطلبان در روز 26 آذرماه نهایی می‌شود و از روز 27 آذر مراتب رد صلاحیت داوطلبان اعلام می‌شود که 4 روز برای شکایت فرصت دارند.

انتهای پیام/ تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.