سرویس: غیر تولیدی ۱۰:۲۴ - شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

وصیت شهید مدافع حرم؛

در مصیبت‌ها فقط برای امام حسین (ع) گریه کنید و رهبر انقلاب را تنها نگذارید

شهید مدافع حرم سجاد مرادی وصیت کرده بود که در مصیبت‌ها فقط برای امام حسین (ع) گریه کنید و رهبر عزیزمان را که راه امام زمان (عج) را پیش می‌برند تنها نگذارید.

به گزارش اصفهان شرق؛ شهادت قصه‌ای واقعی است که هر بار می‌شنویم مشتاق‌تر می‌شویم و هر چقدر هم تکرار شود باز هم دلمان هوای دوباره شنیدنش می‌کند. این قصه را مردان و زنانی می‌نویسند که دلبستگی و تعلقی به دنیا ندارند و دلشان تنها هوای معشوق آسمانی را می‌کند.

شهدا قصه‌شان با بقیه آدم‌ها فرق دارد؛ راهشان، هدفشان و آرزویشان همان است که می‌گویند شهادت و برای رسیدن به آن نیز از هیچ کوششی دریغ نکردند.

یکی از شهدایی که هم آرزوی شهادت داشت و هم شهادتش را پیش‌بینی کرده بود شهید سجاد مرادی است. او در سال 1361 چشم به دنیا گشود و 16 آذر ماه 1394 در نبرد با تروریست‌های داعش به شهادت رسید.

پدر شهید سجاد مرادی در مورد فرزندش گفت: سجاد وصیت نامه‌ای کوتاه دارد که در بخشی از آن نوشته است: «مرگ پلی است به سوی جهان ابدیت که ان‌شاءالله با شهادت رقم بخورد. صبر در مصیبت اجر عظیم الهی را دارد، در مصیبت‌ها فقط برای امام حسین(ع) گریه کنید. رهبر عزیزم که راه امام زمان(عج) را پیش می‌برد تنها نگذارید».

شهید مرادی از زمان کودکی به شهادت علاقه داشت

مرادی افزود: سجاد خودش تمام فنون زندگی را می‌دانست. از هر نظر با حرف‌ها و رفتارش به ما نشان ‌می‌داد که متعلق به این دنیا نیست. حتی بعضی موارد بود که خودش شهادتش را پیش‌بینی کرده بود. قبل از اینکه به سوریه برود به کردستان می‌رفت اما انگار می‌دانست این سفر آخرش است و برگشتی در کار نیست.

وی ادامه داد: از زمانی که سجاد به دبستان می‌رفت عشق به شهادت داشت. اکثر روزها و شب‌هایس عمرش را در بسیج و پایگاه بسیج به سر می‌برد و از طریق بسیج نیز وارد سپاه شد.

پدر شهید سجاد مرادی گفت: من و سجاد قبل از آنکه پدر و فرزند باشیم با هم رفیق بودیم، تمام وقتمان را با هم می‌گذراندیم. در اکثر سفرها، خوشی‌ها، ناخوشی‌ها و تمام وقایع زندگی باهم و در کنار هم بودیم. در واقع هیچ چیز پنهانی از هم نداشتیم. دقیقا مانند دو رفیق با هم بودیم.

شهید سجاد مرادی خداشناس و با تقوا بود

وی بیان کرد: خوشحالم از اینکه سجاد ما را سربلند کرد، او راه انبیا را دنبال کرد، مادیات و روزمرگی‌های زندگی از نظر او اهمیت نداشت و فقط به فکر عاقبت خیر زندگی‌اش بود.

مرادی با اشاره به شهادت سجاد و رابطه معنوی بعد از شهادتش اظهار داشت: هر خانواده‌ای که عزیزی را از دست می‌دهد دچار ضربه روحی خیلی شدید می‌شود. ما هم مانند تمام آدم‌های دیگر این مشکل را داشتیم اما با این وجود  تنها دلخوشی‌مان این بود که سجاد هم باتقوا بود، هم خداشناس و هم اسلام‌شناس و هم کسی که از همه نظر کامل بود. از هر کس که با سجاد سروکار داشت بپرسید می‌گوید که غیر از خداشناسی چیزی در سجاد ندیده است.

وی افزود: سجاد هیچ حرفی نمی‌زد که خلاف این موضوع ثابت شود، سجاد به معنای واقعی خدادوست، خداپرست و انسانی مومن بود.

پدر شهید مرادی با بیان اینکه فرزندم راه انبیا را دنبال کرد خاطرنشان کرد: سجاد راه مادیات و روزمرگی را نرفت و این مسائل دنیوی را به نظر نمی‌آورد و به فکر عاقبت زندگی بود. او قبل رفتن حلالیت طلبید.

وی گفت: متاسفانه به سمتی پیش می‌رویم که شهدا نزد برخی مردم فراموش می‌شوند اما ما انتظار داریم که خانواده‌ها و مردم قدر شهدا را بدانند. هم شهدای مدافع حرم هم دفاع مقدس و هم همه شهدایی که برای اسلام، ایران و انقلاب به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.