سرویس: غیر تولیدی ۱۶:۱۶ - سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸

رئیس اتحادیه میوه و سبزی:

بازار گوجه فرنگی ظرف ۲ هفته آینده به آرامش می‌رسد/ کمبودی در عرضه میوه شب یلدا نداریم

کارگر گفت: با توجه به عرضه گوجه فرنگی بوشهر ظرف ۱۵ تا ۲۰ روز آینده پیش بینی می‌شود که بازار به آرامش برسد.

به گزارش اصفهان شرق؛ اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، درباره آخرین تحولات بازار میوه و صیفی اظهار کرد: هم اکنون قیمت برخی اقلام همچون پیاز، گوجه فرنگی و خیار به سبب سرمای هوا، جابه جایی فصل و صادرات طی هفته اخیر با نوساناتی در بازار روبرو شده است.

وی نرخ کنونی هر کیلو انار را ۵ هزار تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انار دماورندی ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۹ هزار تا ۱۶ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۵ هزار تا ۱۱ هزار تومان، انگور شاهرودی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۲ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، پرتقال ناول جنوب ۴ هزار تا ۹ هزار تومان، خرمالو شمال ۳ تا ۵ هزار تومان و خرمالو کرج ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه در بازار بیان کرد: هر کیلو خیار بوته‌ای با نرخ ۳ هزار تا ۷ هزار تومان، خیار گلخانه ۴ هزار تا ۷ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب لبنانی قرمز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، کیوی ۳ هزار تا ۷ هزار تومان، لیموشیرین ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، موز ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان، نارنگی یافا ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، نارنگی ژاپنی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، هندوانه نو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و خربزه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی بوته رس را ۷ هزار تا ۹ هزار تومان و گوجه فرنگی انباری ۳ هزار تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به عرضه گوجه فرنگی بوشهر ظرف ۱۵ تا ۲۰ روز آینده پیش بینی می‌شود که بازار به آرامش برسد.

نرخ منطقی هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه را ۱۵ هزار تومان است

وی درباره اینکه علت فروش گوجه فرنگی چری با قیمت‌های ۴۰ هزار تومان به بالا در فروشگاه‌های شمال شهر چیست، بیان کرد: گوجه فرنگی لاکچری و گلخانه‌ای خارج از نرخ نامه است و اتحادیه فروش با نرخ‌های ۴۰ هزار تومان به بالا را تایید نمی‌کند.

کارگر نرخ منطقی هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه را ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بازرسان اتحادیه بر قیمت محصولات در تمامی فروشگاه‌ها نظارت دارند و این گونه نیست محصولاتی که خارج از چارچوب نرخ نامه است، فروشندگان بتوانند با نرخ‌های دلخواه در بازار عرضه کنند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه‌ای را یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: همچنین قیمت هر کیلو بادمجان قلمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه‌ای ۳ هزار تا ۵ هزا رو ۵۰۰ تومان، لیموترش سنگی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، هویج یک هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار تومان، کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان، کلم بروکلی ۳ هزار تا ۱۰ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و کاهو رسمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ سایر انواع صیفی در میدان مرکزی میوه و تره بار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو چغندر قند با نرخ ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، سیب زمینی یک هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان، سیب زمینی ترشی ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سیر خشک ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، شلغم ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل دلمه سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل شیرین ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، پیاز قرمز یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.

وی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی خوردن را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد.

افزایش قیمت میوه در شب یلدا مقطعی است

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان درباره آخرین وضعیت بازار میوه و صیفی در آستانه شب یلدا تصریح کرد: با توجه به فراوانی تولید و امکان دپو محصولاتی همچون خرمالو، انار و هندوانه در سردخانه‌ها کمبودی در عرضه میوه شب یلدا نخواهیم داشت و تنها ممکن است به سبب ازدیاد نسبی تقاضا، قیمت به طور مقطعی در بازار افزایش یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.