سرویس: اجتماعی » پزشکی و سلامت ۱۳:۳۵ - شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸

«بیش‌ فعالی» را اینگونه درمان کنید

مکمل‌های روغن ماهی برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی اندازه داروهایی که برای این اختلال تجویز می‌شود، مؤثر هستند.

به گزارش اصفهان شرق، نتایج یک بررسی تازه‌ نشان می‌دهد مکمل‌های روغن ماهی برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) اندازه داروهایی که برای این اختلال تجویز می‌شود مؤثر هستند.

پژوهشگران آمریکایی تأکید می‌کنند، قرص‌های امگا 3 می‌توانند به افراد کمک کنند تا بر روی موضوعی تمرکز کنند و این دقیقا همان کاریست که داروها انجام می‌دهند.

دانشمندان مکمل‌های امگا ۳ را در ۹۲ کودک مبتلا به ADHD در تایوان آنالیز کردند و در نهایت مشخص شد، افرادی که سطح خوبی از این مکمل را دریافت کردند به نسبت وضعیت هوشیاری بهتری دارند.

این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ازحد، رفتارهای تکانشی یا ترکیبی از این موارد همراه است. کارشناسان توصیه می‌کنند، هر فردی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه شود.

اعتقاد بر این است که صدها هزار کودک در انگلیس و حدود شش میلیون نفر در آمریکا اختلال بیش فعالی کمبود توجه دارند و در نتیجه تلاش می‌کنند تا تمرکز کنند.

کارمین پارینته، محقق ارشد این پژوهش می‌گوید:‌ مطالعه ما مقدمه مهمی برای سایر مداخلات تغذیه‌ای است و ما می‌توانیم مزایای روانپزشکی شخصی را برای کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش-فعالی تحریک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.