سرویس: اخبار شهرستان ۰۸:۰۰ - چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

کاندیداتوری شهر ورزنه به عنوان یک شهر تالابی+تصاویر

جلسه نهایی بررسی مستندات و امضای فرم کاندیداتوری شهر ورزنه به عنوان یکی از شهرهای تالابی کشور جهت ارسال به مقر کنوانسیون جهانی رامسر برگزار شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ جلسه نهایی بررسی مستندات و امضای فرم کاندیداتوری شهر ورزنه به عنوان یکی از شهرهای تالابی کشور جهت ارسال به مقر کنوانسیون جهانی رامسر برگزار شد.
این جلسه با حضور مهندس رضایی شهردار محترم ورزنه، آقای رمضانی نائب رییس شورای اسلامی و اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی وطبیعی ورزنه بعنوان جامعه محلی و همچنین خانم عظیم پور، فعال محیط زیست در محل شهرداری ورزنه برگزار شد.
خوشه عظیم پور ضمن قدردانی از زحمات و  همکاری صمیمانه شهرداری وشورای اسلامی شهر ورزنه در تهیه مستندات در خصوص فرم مربوط به چگونگی تکمیل و مستند سازی مدارک لازم جهت کاندیداتوری شهر ورزنه به عنوان یک شهر تالابی در طول 3 سال گذشته مطالبی را بیان کرد.
عظیم پور آب رسانی به تالاب و جلوگیری از تخریب کوه سیاه را از جمله کمک های مفید در زمینه کمک به اکوسیستم این منبع با ارزش دانست.
وی با اشاره به اینکه شهر ورزنه در کمک به حفظ اکوسیستم تالاب بین المللی گاوخونی، کمک های خوبی انجام داده است، تصریح کرد: تهیه المان های شهری با عنوان تالاب و رودخانه مانند خیابان تالاب و المان پرنده حواصیل در یکی از میادین ساحلی، برگزاری همایش روز جهانی تالاب ها چندین سال پی در پی در کنار تالاب، تاریخی ترین شهر ایران با سابقه تمدنی 5000 ساله که نزدیکترین شهر حامی تالاب هستند و ثبت گاوخونی در کنوانسیون جهانی رامسر و موارد دیگر از جمله مواردی است که ورزنه می تواند نامزد اولین شهر تالابی کشور باشد.
در ادامه مهندس رضایی شهردار شهر ورزنه با بیان اینکه تمام پتانسیل شهرداری و شهر باید در جهت خدمت به مردم باشد ابراز امیدواری کرد که انتخاب شهر ورزنه بعنوان شهر تالابی گام مثبتی جهت حفظ اکوسیستم منطقه و تالاب و معرفی بهتر و بیشتر شهر ورزنه بعنوان شهر حامی محیط زیست و معرفی جاذبه های گردشگری شهر باشد.
در پایان جلسه فرم درخواست کاندیداتوری شهر ورزنه بعنوان یک شهر تالابی جهت ارسال به مقر کنوانسیون جهانی رامسر به امضای مهندس رضایی شهردار شهر ورزنه رسید.
انتهای پیام/ حسنعلی قطبی

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.