سرویس: غیر تولیدی ۱۰:۲۴ - یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸

آمار قابل توجه فوت بر اثر غرق‌شدگی در اصفهان

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: آمار فوت شدگان ناشی از غرق شدگی در 6 ماهه اول سال 98 تعداد 71 مورد فوتی شامل 59 مرد و 12 زن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش اصفهان شرق، علی سلیمان‌پور از افزایش آمار برق گرفتگی و غرق شدگی در 6 ماهه اول سال جاری در استان اصفهان خبر داد و اظهار کرد: در 6 ماهه اول سال جاری تعداد 17 مورد فوتی شامل 2 زن و 15 مرد به دلیل برق گرفتگی به مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان ارجاع شده است.

آمار قابل توجه فوت بر اثر غرق‌شدگی در اصفهان

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان خاطرنشان کرد: مرگ ناشی از برق گرفتگی در 6 ماهه اول سال جاری نسبت به  مدت مشابه سال قبل که 14 نفر و همگی مرد بودند، افزایش داشته است؛ همچنین در این مدت آمار فوت شدگان ناشی از غرق شدگی تعداد 71 مورد فوتی شامل 59 مرد و 12 زن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 29 مورد فوتی شامل 27 مرد و 2 زن بودند، افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه درشهریور ماه سال جاری 16 نفر به دلیل غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به شهریور ماه سال گذشته که 4 نفر بودند، با افزایش روبرو بوده است، گفت: آمار تلفات غرق‌شدگی در طی 6 ماهه اول سال جاری در دریاچه مصنوعی و سد 4، استخر کشاورزی 17، رودخانه 16، استخر شنا 9، کانال 17، چاه 3  و سایر موارد 5 نفر بوده است.

مرگ 129 نفر بر اثر سوختگی در 6 ماهه اول سال جاری

سلیمان‌پور همچنین از افزایش آمار متوفیات ناشی از سوختگی در 6 ماهه اول سال جاری در استان اصفهان نیز سخن گفت و مطرح کرد: در 6 ماهه اول سال جاری آمار فوت شدگان ناشی از سوختگی 129 نفر شامل 46 زن و 83 مرد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 82 نفر شامل 41 زن و 41 مرد بودند، افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان همچنین بیان کرد: در شهریور ماه سال جاری 25 نفر شامل 11 زن و 14 مرد به دلیل سوختگی جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به شهریور ماه سال گذشته که 13 نفر شامل 6 زن و 7 مرد بوده، روند افزایشی داشته است.

وی ادامه داد: در 6 ماهه اول سال جاری آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان با تشخیص مسمومیت با گاز مونواکسید کربن به عنوان علت مرگ 17 نفر شامل 2 زن و 15 مرد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که این تعداد 4 نفر و همگی مرد بودند، افزایش داشته است.

کاهش جانباختگان ناشی از حوادث کار در 6 ماهه اول سال 98

سلیمان‌پور اما از آماری کاهشی نیز خبر داد و عنوان کرد: در 6 ماهه اول سال جاری تعداد 44 نفر که همگی مرد بودند، به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 50 نفر و همگی مرد بودند، کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و برخورد جسم سخت بوده است، اذعان کرد: در این مدت آمار مصدومان  ناشی از حوادث کار با هزار و 268 مورد شامل 93 زن و هزار و 175 مرد نسبت به مدت مشابه سال قبل که هزار و 435 مورد شامل 85 زن و هزار و 350 مرد بودند، 11.6 درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه گفت: در شهریور ماه سال جاری تعداد 6 نفر که همگی مرد بودند به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 4 مرد بودند، افزایش داشته است.

سلیمان‌پور در پایان از افزایش 23.1 درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار در شهریور ماه سال 98 خبر داد و ابراز کرد: آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در شهریور ماه سال جاری 229 مورد شامل 11 زن و 218 مرد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که این تعداد 186 مورد شامل 8 زن و  178 مرد بوده، افزایش داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.