سرویس: غیر تولیدی ۱۰:۱۰ - شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸

93 باب مدرسه در اصفهان از ابتدای سال افتتاح شد

استاندار اصفهان گت: 93 مدرسه در استان اصفهان در سال جاری افتتاح‌شده که از این پروژه‌های آموزشی، 58 مورد مشارکتی و 15 باب کاملاً خیرساز است.

به گزارش اصفهان شرق؛ عباس رضایی شامگاه جمعه در حاشیه افتتاح مدرسه خیر‌ساز مدرسه «حاج احمد زارع» بابیان اینکه کاشان جایگاه ویژه‌ای در استان اصفهان دارد؛ اظهار داشت: خیرین کاشانی همچنان که انتظار می‌رود فرهنگ نوع‌دوستی را اسوه قرار داده و به کمک دولت آمدند و در حوزه آموزش نیز مانند دیگر حوزه‌ها پیشگام و پیش‌قدم شدند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه 93 مدرسه در استان اصفهان در سال جاری افتتاح‌شده که 482 باب کلاس به فضای آموزشی اضافه‌شده، گفت: از این پروژه‌های آموزشی، 58 مورد مشارکتی و 15 باب کاملاً خیرساز است که مدرسه حاج احمد زارع یکی از این مدارس صد‌در‌صد خیرساز است.

وی افزود: کاروان علم در دنیا به‌شدت در حال حرکت است و برای اینکه از این کاروان عقب نمانیم باید آموزه‌های دینی و به‌خصوص سفارشات رهبران را مبنی بر اینکه در علم و تحصیل بکوشیم مورد توجه قرار داده تا در این رقابت جهانی نه‌تنها عقب نمانیم بلکه در منطقه و  دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.

رضایی بابیان اینکه ساختمان و فضای آموزشی از ضروریات و تجهیزات این کاروان است، تصریح کرد: نیروی انسانی نیز مهم‌ترین سرمایه کشور است که هر دو از زیرساخت‌های آموزشی است که خوشبختانه خیرین در این شهر به کمک و یاری دولت آمده و بار سنگینی را از دوش دولت برداشتند.

استاندار اصفهان با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن و به وجود آوردن مشکلات اقتصادی در کشور گفت: از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه در سه حوزه، 211 میلیارد تومان تسهیلات به شهرستان کاشان تخصیص یافته که 400 میلیون تومان در بخش مشاغل خانگی و 815 میلیون تومان نیز در حوزه روستایی تسهیلات به این شهرستان اختصاص پیداکرده است.

کاشان شهر خیرین است

سید جواد ساداتی‌نژاد نیز در این آیین اظهار داشت: کاشان شهر خیرین است و شهر نیروی انسانی، شهری که 77 درصد فضای آموزشی را خیرین ساخته و نظارت دارند تا علم و تحصیل فرزندان به نحو احسن اجرا شود تا آینده کشور را به‌سوی توسعه و آبادانی هدایت کنند.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم کاشان از صدر اسلام تاکنون به‌خوبی وظیفه خود را انجام داده لذا مدیران کل در استان اصفهان نیز باید هوای این مردم خوب را داشته و با تفویض اختیار به روسای ادارات این ظرفیت‌ها را دو برابر کنند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.