اصفهان شرق

قرار گرفتن نیروگاه برق آبی زاینده‌رود در مدار پس از ۱۲ سال

کدخبر: 183306
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ در ساعت ۰۰:۲۲

مسعود میر محمدصادقی با بیان اینکه نیروگاه برق‌ آبی سد زاینده‌رود از هشتم خرداد ماه با توان نامی ۵۵ مگاوات ساعت در مدار تولید قرار گرفت، اظهار کرد: توزیع آب کشاورزی تا نیمه دوم خردادماه ادامه دارد، طبق برنامه ابلاغ‌شده از سوی شورای هماهنگی زاینده‌رود در بهمن‌ماه سال گذشته – قبل از بارندگی‌های سال جاری – آب تا بیستم خردادماه در زاینده‌رود جریان دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: هر تغییری در این برنامه نیازمند تشکیل جلسه شورای هماهنگی حوزه آبریز زاینده‌رود است و تا این لحظه چنین جلسه‌ای برگزار نشده است.

وی افزود: تا روز گذشته حجم ذخیره آب در مخزن سد زاینده‌رود ۷۴۷ میلیون مترمکعب بوده که متوسط آب ورودی و خروجی سد به ترتیب ۱۲۳ و ۱۰۲ مترمکعب بر ثانیه است.

میر محمدصادقی با توضیح اینکه سال گذشته حجم آب موجود در سد زاینده‌رود ۳۲۱ میلیون مترمکعب و در بلندمدت هم یک میلیارد مترمکعب بوده است، بیان کرد: اخیرا دو هزار و ۱۴۰ میلی‌متر بارش در چلگرد که سرچشمه زاینده‌رود است، داشتیم و این وضعیت بسیار خوبی نسبت به سال گذشته است.

وی ادامه داد: در شهر اصفهان تا امروز ۱۴۰ میلی‌متر بارش داشتیم که نسبت به سال گذشته که ۷۲ میلی‌متر و بلندمدت که ۱۱۷ میلی‌متر بوده به ترتیب حدود ۴۹ و ۱۶ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اعلام ذخیره‌ی ۶۰ درصدی آب در مخزن سد زاینده‌رود، گفت: با توجه به افزایش دبی ورودی، افزایش حجم و ارتفاع آب سد زاینده‌رود پس از ۱۲ سال نیروگاه برق‌آبی زاینده‌رود با توان حداکثر تولید در مدار قرار گرفت.

انتهای پیام/