سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۲۳:۰۰ - جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

وزیر جهاد کشاورزی:

مشکلی در نهاده‌های دامی کشور وجود ندارد

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در نهاده‌های دامی در کشور مشکلی نداریم، افزود: منظور از نهاده‌های دامی ذرت و سویا است که در این مورد مشکلی نداریم.

به گزارش اصفهان شرق، محمود حجتی در جمع کشاورزان کاشانی ضمن اشاره به کمبود آب کشاورزی در این منطقه اظهار داشت: مسئولیت آب منطقه بر عهده وزارت نیرو است اما این نهاد دولتی نمی‌تواند یک طرفه قضاوت کند و در این مورد باید مبنا و معیاری را اتخاذ کند و پس از در نظر گرفتن این معیارها تمامی اتفاقات ایجاد شده به صلاح کشاورزان است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: ملاک ما برای آب کشاورزی کنتور حجمی بوده و ملاکی به اسم سه هزار ساعت نداریم و بر همین اساس باید خاطیان شناسایی و با آن ها برخورد شود.

وی ضمن تاکید بر غفلت در حوزه ماهیان زینتی کاشان بیان کرد: ما نگران آینده حوزه ماهیان زینتی کاشان هستیم و امیدواریم با تلاش‌هایی که در طول روزهای آینده انجام می‌شود مشکل در این حوزه برطرف شود اما لازم است تا امورات با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط بخش‌ها به صورت همزمان انجام شود تا بخشی از زمان از دست رفته جبران شود.

حجتی با بیان اینکه تغییر کاربری در حوزه کشاورزی الزامی ندارد، گفت: اگر فردی فعالیت خود را بخواهد به حوزه‌های مختلف دامداری، کشاورزی، گلاب‌گیری و غیره تغییر دهد، تغییر کاربری و ایجاد موانع برای او معنایی ندارد و هر فردی که در این حوزه اسمی از تغییر کاربری می‌برد صلاحیت اعطای مسئولیت به وی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کاشان می‌تواند در حوزه گیاهان دارویی سرآمد باشد، اظهار داشت: سعی کردیم تا ارزان‌ترین تسهیلات به این حوزه تخصیص پیدا کند چراکه جز طرح‌های اقتصاد مقاومتی است و تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا این موضوع رونق داشته باشد.

وی با بیان اینکه در نهاده‌های دامی در کشور مشکلی نداریم، افزود: منظور از نهاده‌های دامی ذرت و سویا است که در این مورد مشکلی نداریم و هر تولیدکننده به تناسب حجم کاری خود می‌تواند از نهاده‌های دامی دولتی بهره مند شود و در این مورد حواله‌ها را به مسئولان استانی تحویل می‌دهیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.