سرویس: غیر تولیدی ۱۶:۲۸ - دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

رییس اتاق بازرگانی اصفهان انتقاد کرد:

هزینه شدن سالانه 15 هزار میلیارد تومان منابع اصفهان در خارج استان

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با تأکید بر اینکه بانک‌ها منابع جمع آوری شده در اصفهان را به فعالان اقتصادي همين استان اختصاص دهند، گفت: بانک‌های استان سالانه ١٥ هزار میلیارد تومان منابع خود را در خارج از استان هزینه می‌کنند.

به گزارش اصفهان شرق؛ و به نقل از  اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی در چهارمین جلسه هیئت نمایندگان، با اشاره به اثرات اقتصادی سیل ویرانگر در استان‌های کشور، اظهار کرد: فعالان اقتصادی بايد با اجماع و به صورت هدفمند کمک‌های نقدی و غیر نقدی را به مناطق سیل‌زده ارسال کنند و نقش مؤثری در بازسازی این مناطق داشته باشند.

وی خواستار هزینه شدن منابع جمع آوری شده بانک‌ها در استان اصفهان شد و گفت: بانک‌های استان سالانه ١٥ هزار میلیارد تومان منابع خود را در خارج از استان هزینه می‌کنند، درحالی‌که واحدهای تولیدی مستقر در استان به این منابع نیازمند هستند.
وی با اشاره به نشست مشترک مدیران بانک صنعت و معدن با هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و افزایش ٥ برابري حد اعتباری این بانک، افزود: افزایش نهاده‌های تولید در اثر افزایش نرخ ارز، تأمین مالی و سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی را با چالش روبرو ساخته و بانک‌های عامل با افزایش حد اعتباری می‌توانند این چالش را برطرف کنند.
فعالان اقتصادی از فرصت حضور هیئت روسیه در اصفهان استفاده کنند
نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به سفر هیئت بلندپایه روسیه به اصفهان در خرداد ماه جاری، گفت: این هیئت بلندپایه شامل وزرا و بازرگانان برجسته روسیه است و برای انعقاد قرارداد و اجرایی شدن تفاهم‌نامه به ایران سفر می‌کنند.
بهرام سبحانی خواستار معرفی ظرفیت‌های همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک بین فعالان اقتصادی اصفهان و روسیه شد و افزود: بررسی نیازهای دوطرف و همچنین فرصت‌های همکاری مشترک می‌تواند به نتیجه‌بخش شدن این سفر کمک کند.
وی تشکیل کارگروه ویژه اتاق بازرگانی اصفهان برای بررسی فرصت‌های همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک اصفهان و روسیه را گام عملی اتاق برای اثربخشی حضور  هیئت روسی در اصفهان عنوان کرد و گفت: اعضای اتاق و فعالان اقتصادي می‌توانند پیشنهاد‌های خود را به اطلاع این کارگروه تخصصی برسانند.
سبحاني تأکید کرد: در شرایطی که چین همکاری با ایران را کاهش داده و اروپا اقدام عملی برای گشایش خط اعتباری نکرده باید از فرصت تجارت با روسیه  نهایت بهره‌برداری انجام شود.
وی خواستار اختصاص بخشی از مناطق سیل‌زده به استان اصفهان باهدف امداد و بازسازی شد و گفت: استان اصفهان همواره در امداد به آسیب دیدگان و بازسازی مناطق سیل‌زده پیشرو و پیش‌قدم است .
بانک‌های روسی به ارائه خدمات به بازرگانان ایرانی مکلف شوند
نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با انتقاد از برخی از بانک‌های روسی در ارائه نکردن خدمات بانکی به بنگاه‌های اقتصادی ایران، گفت: با وجودی که بانک‌های ایرانی در یکی از بانک‌های روسیه سهامدار است، اما خدمات بانکی به تاجران ایرانی ارائه نمی‌شود.
حمیدرضا قلمکاری تعاملات بانکی را یکی از مهمترین ابزارهای تجارت بین‌الملل برشمرد و افزود: در تمام نشست‌های بین‌المللی همواره باید برای تقویت روابط بانکی دو طرف تأکید شود تا امکان تجارت با کشورهای هدف فراهم شود.
فعالان اقتصادی از ظرفیت اتاق بازرگانی برای تجارت استفاده کنند 
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان خواستار تشکیل کارگروه ویژه هیئت نمایندگان برای بررسی فرصت‌های تجاری با هیئت بلندپایه اقتصادی روسیه شد و گفت: شناسایی زمینه‌های همکاری و تدوین تفاهم‌نامه و قراردادهای عملیاتی می‌تواند به اثربخش حضور این هیئت روسی کمک کند.
سیدرسول رنجبران با اشاره به اینکه اتاق اصفهان پس از تهران بزرگترین اتاق بازرگانی کشور است،گفت: فعالان اقتصادی استان می‌توانند از ظرفیت‌های اتاق بازرگانی برای تجارت با سایر کشورها بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.