سرویس: غیر تولیدی ۱۶:۱۶ - یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

مدیرکل ثبت احوال اصفهان خبر داد

«امیرعلی» و «فاطمه» محبوب‌ترین اسم‌ها در اصفهان/ بومی‌سازی تولید کارت ملی خام در مرحله نهایی

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: در بین نوزادان دختر، به ترتیب اسامی فاطمه، زهرا، حلما، آوا، زینب و فاطمه‌زهرا و در بین نوزادان پسر، به ترتیب اسامی امیرعلی، علی، امیرحسین، حسین و محمدحسین بیشترین فراوانی را در بین اسامی انتخاب شده طی ۱۰ ماهه سال ۹۷ داشتند.

به گزارش اصفهان شرق؛ حسین غفرانی با بیان اینکه ۸۰ درصد از اصفهانی‌ها کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: بنابر اظهارات سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بومی‌سازی تولید کارت ملی خام در داخل کشور در مراحل نهایی است و به زودی از این مشکل عبور می‌کنیم و بقیه افراد متقاضی نیز کارت ملی خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۱۰ ماه ابتدایی سال گذشته ۶۸ هزار و ۶۲۷ ولادت در استان اصفهان ثبت شده بود، افزود: همچنین در ۱۰ ماه اخیر سال جاری ۶۲ هزار و ۵۹۲ ولادت ثبت شد که نشان می‌دهد در سال جاری نسبت به سال گذشته، ۹ درصد کاهش ولادت داشتیم، همچنین در سال جاری از تعداد کل ولادت ذکر شده، ۳۰ هزار و ۷۱۱ نوزاد دختر و ۳۱ هزار و ۸۸۸ نوزاد پسر بودند.

وی در ادامه از اسامی که در ۱۰ ماه اخیر، بیشترین طرفداران را داشتند خبر داد و اعلام کرد: در بین نوزادان دختر، به ترتیب اسامی فاطمه، زهرا، حلما، آوا، زینب و فاطمه‌زهرا و در بین نوزادان پسر، به ترتیب اسامی امیرعلی، علی، امیرحسین، حسین و محمدحسین بیشترین فراوانی را داشتند.

غفرانی همچنین به افزایش ۱٫۳ درصدی آمار متوفیان در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: در ۱۰ ماه گذشته سال جاری تعداد متوفیان استان اصفهان ۱۹ هزار و ۴۵۶ مورد بوده است، در حالی که در مدت مشابه سال ۹۶، این تعداد ۱۹ هزار و ۲۸۵ مورد بوده است؛ در بین متوفیان سال جاری، ۱۰ هزار و ۸۸۱ مورد را مردان و ۸ هزار و ۵۷۵ مورد را زنان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/فارس

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.