سرویس: سیاسی » بین الملل ۱۱:۴۱ - سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

استعفای نخست وزیر کره‌ی جنوبی در پی فاجعه‌ی غرق کشتی

چونگ هونگ وون، نخست وزیر کره‌ی جنوبی، در پی فاجعه‌ی غرق شدن یک کشتی در این کشور که صدها کشته به جا گذاشت از سمت خود استعفا داد.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از پرس تی وی چونگ روز یک‌شنبه (۷ اردیبهشت، ۲۷ آوریل) در سئول، پایتخت کره‌ی جنوبی، اعلام کرد: «من می‌خواستم زودتر استعفا بدهم اما اداره‌ی اوضاع در اولویت نخست قرار داشت و فکر کردم که کمک‌رسانی پیش از ترک این سمت اقدامی مسئولانه است. اما اکنون تصمیم گرفته‌ام استعفا بدهم تا هیچ باری بر دوش دولت تحمیل نکنم.»

کشتی موسوم به سوول در ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) در حالی که از بندر اینچئون در جنوب این کشور عازم جزیره‌ی جیجو بود غرق شد.

این فاجعه بیش از ۳۰۰ کشته به جا گذاشت که اغلب آنان دانش‌آموزان دبیرستانی و آموزگاران آنان بودند که به یک گردش علمی می‌رفتند.

دادستان‌های کره‌ی جنوبی اواخر روز شنبه (۶ اردیبهشت، ۲۶ آوریل) اعلام کردند تمامی خدمه‌ی این کشتی که از این حادثه جان سالم به دربردند در بازداشت به سر می‌برند.

لی جون سئوک، ناخدای این کشتی، به همراه ۱۰ نفر دیگر از خدمه‌‌ی آن دستگیر شده‌اند.

ناخدای این کشتی ابتدا به مسافران گفته بود در اتاق‌های خود باقی بمانند و پس از گذشت نیم ساعت دستور تخلیه‌ی کشتی را صادر کرده بود که در این زمان کشتی به قدری کج شده بود که بسیاری از افراد نتوانستند از آن خارج شوند.

گفته می‌شود این کشتیِ ۶ هزار و ۸۲۵ تنی تقریبا ۳ هزار و ۶۰۸ تن بار حمل می‌کرد که به گفته‌ی یکی از بازرسان ۳ برابر بیش از ظرفیت مجاز آن بود.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.