سرویس: غیر تولیدی ۱۶:۴۱ - یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷

در حاشیه سفر به اصفهان عنوان شد:

خوشحالی وزیر کار از جاری شدن زاینده‌رود/ توضیحات شریعتمداری در خصوص افزایش حقوق سال 98

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه افتتاح چند طرح در اصفهان گفت: خوشحالم که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امروز اصفهان را با زاینده‌رود بازدید کردیم، رودی که نه فقط اصفهان بلکه همه مردم ایران زنده به آن هستند.

محمد شریعتمداری صبح امروز در حاشیه بهره‌برداری از طرح استانداردسازی بیمارستان غرضی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشحالم که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امروز اصفهان را با زاینده‌رود بازدید کردیم، رودی که نه فقط اصفهان بلکه همه مردم ایران زنده به آن هستند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: امروز مرکز اورژانس بیمارستان غرضی اصفهان در یکی از نقاط پرجمعیت شهر که نیاز به خدمات‌دهی بیشتری دارد افتتاح شد، به این بیمارستان در حدود 2100 متر فضای جدید اضافه شده و برای ساخت و ساز و تجهیز آن حدود 5 میلیارد تومان هزینه صورت گرفت.

وی تصریح کرد: برای کودکان تخت‌های ویژه کودکان در این مرکز وجود دارد که بسیار ارزشمند است هرچند که با گسترش جمعیت در این نقطه ما نیاز به خدمات بیشتری هم داریم، خصوصاً که اصفهان کلان‌شهر محسوب می‌شود و جمعیت زیادی در خود جای داده است.

شریعتمداری با اشاره به اهمیت ارائه خدمات تأمین اجتماعی به ویژه به قشر کارگر عنوان کرد: کارگران ستون فقرات تولید کشور هستند و ارائه خدمات در حوزه کارگری در واقع حوزه تخصصی سازمان تأمین اجتماعی است که در حد خودش باید سرویس لازم ارائه کند.

وزیر کار اضافه کرد: علاوه بر این مرکز که به نظر می‌آید توانایی اورژانس بیمارستان غرضی اصفهان را دو برابر کرده، در منطقه تیران و کرون نقطه دیگری از استان اصفهان هم امروز یک درمانگاه تخصصی افتتاح می‌کنیم و آن درمانگاه هم با حدود 15 میلیارد تومان اعتبار از امروز در خدمت مردم منطقه تیران و کرون قرار خواهد گرفت.

وی در رابطه با اقدامات حمایتی دولت از کارگران توضیح داد: در یک نگاه سه جانبه ما در جلسات شورای عالی کار و کمیته دستمزد و این شورا مباحث اولیه مربوط به فاصله گرفتن حداقل سبد معیشت با حداقل دستمزد را در طی هفته‌های گذشته مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

شریعتمداری ادامه داد: بین کارگر، کارفرما و دولت تفاهم برای تصمیم‌گیری در مورد بحث‌های سال آتی وجود دارد و همان‌طور که اعلام شده، در لایحه تقدیمی به مجلس 20 درصد متوسط رشد دستمزد را پیش‌بینی کرده‌ایم، طبیعتاً شورای عالی کار هم برای سال آتی در یک تفاهم سه‌جانبه که در آن کارگر و کارفرما و دولت نمایندگان‌شان سهیم هستند در مورد دستمزد سال آتی تصمیم‌گیری نهایی خواهد کرد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: تلاش خواهد شد تا فاصله‌ بین حداقل معیشت با حداقل دستمزد به کمترین میزان ممکن کاهش پیدا کند، یک توافق کلی انجام شده که این افزایش حقوق دارای یک جزء ثابت باشد که فاصله‌ حداقل دستمزد در این جامعه‌ بزرگ را تا حدودی کاهش بدهد و از طرف دیگر یک درصد رشد باشد که بتواند همه اقشار و طبقات را از آن بهره‌مند کند که اگر بعد از تعیین حداقل دستمزد در خبرها قرار شد تغییراتی در دستمزد اعمال بشود یک بی‌نظمی در پرداخت‌ها پیش نیاید.

وی با بیان این که مسلماً در سال 97 کارگران شریف با مشکلاتی مواجه بودند، اظهار داشت: کارگران خصوصاً در ماه‌هایی که به دلیل افزایش سطح عمومی قیمت‌ها و این که در بین سال امکان افزایش دستمزدها وجود نداشت سختی‌هایی را تحمل کردند؛ البته جامعه‌ کارفرمایی مذاکرات زیادی را داشتیم به خصوص در همین ایام که خدمات بیشتری را به کارگران ارائه کنند.

شریعتمداری یادآور شد: نیازمند این هستیم که در سال 98 افراد دارای درآمد ثابت مانند حقوق کارمندی و کارگری که در جریان تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه معمولاً از بار و فشار بیشتری در رنج هستند را مورد توجه بیشتری قرار دهیم؛ حمایت می‌تواند شامل توجه به حداقل دستمزد، توجه به سبدهای معیشتی وخدمات دیگری که می‌شود به این قشر ارائه بشود مانند پوشش دادن بیشتر بیمه بیکاری برای واحد‌هایی که به هر دلیلی از فعالیت خارج می‌شوند.

وزیر کار تاکید کرد: 2200 میلیارد تومان اعتبار برای پوشش حدود 250 هزار نفر کارگر قرار دادیم که در واحدهای تولیدی تعطیل شده از کار بیکار شده‌اند، تا بتوانیم دامنه این امر را برای دوره‌های موقتی که معمولاً بعضی واحدهای تولیدی از کار خارج می‌شوند تا به کار برگردند، بیمه بیکاری را قوی‌تر کنیم.

وی در پایان با بیان این که روزانه یک میلیون نفر به تامین اجتماعی مراجعه می کنند، خاطرنشان کرد: در سازمان تامین اجتماعی نظامی را مستقر کردیم که مراجعه‌کنندگان مورد ازریابی و سنجش قرار می‌گیرد نظراتشان هم سیستم CRM مجموعه سازمان تامین اجتماعی که یک مرکزی است برای دریافت نظرات کسانی که به ما مراجعه می‌کنند، همه کسانی که خوشروتر با اشخاص ارتباط برقرار کرده باشند هر سال از آن‌ها تجلیل می‌کنیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.