سرویس: اجتماعی ۱۷:۲۶ - شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷

طی سه شبانه روز انجام شد؛

ویزیت رایگان ۵۰۰ نفر از مبتلایان به بیماری سالک در شهر ورزنه/ تصاویر

ویزیت رایگان بیش از ۵۰۰ نفر از بیماران مبتلا به بیماری سالک به مدت سه شبانه روز در شهر ورزنه توسط تیم پزشکی از اصفهان انجام شد.

به گزارش اصفهان شرق، بیماری سالک به عنوان یکی از معضلات منطقه شرق اصفهان قلمداد می شود و طی سال های اخیر صدر نشین اخبار بخش پزشکی در منطقه کویری شرق شهرستان اصفهان قرار گرفته است.

مشکل بزرگ از آنجا شروع می شود که این بیماری، بخش های زیادی را درگیر می کند و هر کدام که به درستی نقش خود را ایفا نکنند، می تواند برای ریشه کنی این بیماری مضر باشد.

محسن مومنی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: با همکاری مرکز بهداشت، شهرداری و شورای اسلامی شهر ورزنه و پزشکان داوطلب بدون مرز هلال احمر با توجه به آمار بالای بیماری سالک اهالی شرق اصفهان و خصوصاً بخش بن رود و شهر ورزنه، در جهت خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به بیماران به مدت سه شبانه  روز اکیپ هفت نفره پزشکی بیش از ۵۰۰ نفر از بیماران مبتلا به بیماری سالک در شهر ورزنه را بصورت رایگان درمرکز بهداشت جامع سلامت شهر ورزنه معاینه کردند.

لازم به ذکر است در سال گذشته بیش از ۱۵۰ نفرمورد ثبت جدید در بیماری سالک  در شهر ورزنه و بخش بن رود را داشتیم ایم که متاسفانه این رقم در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۲۰۰نفر رسیده است که رشد ۱۲۰درصدی را نشان می دهد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.