اصفهان شرق

بنیاد مسکن فکری برای شرق اصفهان کند

کدخبر: 178933
۱۳۹۷/۱۰/۱۴ در ساعت ۱۵:۳۰

به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، عباس رضایی در دیدار معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار داشت: استان اصفهان در برخی از شاخص‌ها از جمله مسکن روستایی و احیای بافت فرسوده رتبه خوبی در کشور ندارد.

استاندار اصفهان خواستار حمایت همه جانبه بنیاد مسکن به‌ ویژه مساعدت از حساب 100 حضرت امام (ره) شد و افزود: با توجه به شرایط خاص اصفهان باید پیگیری لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید همکاری مجدانه‌ای در این خصوص داشته باشند، افزود: نباید حق مردم اصفهان به دلیل عدم همکاری بانک‌ها تضییع شود.

رضایی با تاکید بر این که باید به شرق اصفهان تسهیلات ویژه‌ای اختصاص یابد، افزود: با توجه به مشکلات عدیده شرق اصفهان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید برنامه‌های ویژه‌ای را در خصوص مسکن برای این منطقه داشته باشد.

نقش مهم اصفهان در بازسازی کرمانشاه

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این دیدار اظهار داشت: استان اصفهان جزو استان‌هایی است که در شاخص‌های مختلف رده‌های بالایی را به خود اختصاص داده است و در بازسازی مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه نیز نقش مهمی را بر عهده داشته است و استانی محوری در این خصوص بوده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان در بازسازی و مسکن روستایی موفق عمل نکرده است، افزود: یکی از دلایل این امر سختگیری‌های بانک‌های این استان است که باید از آن‌ها خواسته شود که در پرداخت تسهیلات روستایی مساعدت بیشتری داشته باشند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه این بنیاد آمادگی کامل را در مقاوم‌سازی مسکن روستایی دارد، افزود: علی‌رغم اینکه در خصوص مسکن روستایی اقدامات چشمگیری صورت نگرفته است ولی در عمران روستایی اقدامات خوبی را شاهد بوده‌ایم.