سرویس: غیر تولیدی ۰۹:۱۰ - سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷

بازداشت زنی که شوهرش را کشت

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی خبر داد که طی یک نزاع و درگیری اقدام به ارتکاب کشتن همسرش کرده بود.

به گزارش اصفهان شرق، از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ساعت ۷ صبح چهارم دی ماه وقوع یک فوت مشکوک از طریق مرکز اورژانش به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک در محل، زنی ۴۰ ساله به مأموران مراجعه کرد و گفت که صبح متوجه فوت همسر ۵۷ ساله‌اش در اتاق خواب شده است.

با اعلام نظریه اولیه اورژانس مبنی بر فوت مشکوک، موضوع به تیم بررسی صحنه اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و پرونده اولیه با موضوع «فوت مشکوک» تشکیل و ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همسر متوفی پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: دیشب همسرم در حال درس دادن به دختر کوچکمان که ۹ ساله است، بود که ناگهان عصبانی شد و شروع به ناسزا کرد. به رفتار او اعتراض کردم و همین موضوع باعث درگیری ما دو نفر با هم شد و حتی همسرم مرا مورد ضرب و شتم قرار داد که با دخالت دختر بزرگترمان به نام ناهید ۱۸ ساله، درگیری ما تمام شد و در ادامه همسرم برای استراحت به داخل اتاق خواب رفت؛ صبح زود به سراغ همسرم رفتم تا او را برای بردن بچه ها به مدرسه بیدار کنم که متوجه شدم بدن همسرم کاملا سرد شده و او نفس نمی کشد.

در شرایطی که همسر و دختر متوفی در اظهارات مشابه و یکسان عنوان کرده بودند که صبح همان روز متوجه مرگ متوفی در اتاق خواب شدند اما با بررسی تیم پزشکی قانونی و اعلام نظریه علت مرگ به علت خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی اعلام شد که برابر هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی این دو نفر روزگذشته دستگیر و برای انجام تحقیقات پلیسی به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

همسر متوفی در اظهاراتی جدید با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت و قتل همسرش گفت: همسرم خیلی زود عصبانی می شد و در حالت عصبانیت کنترل خودش را از دست می داد طوریکه من و دخترانم را بارها مورد ضرب و شتم قرار داده بود؛ در روز جنایت همسرم در حال درس دادن به دختر کوچکمان که تنها ۹ سال بیشتر ندارد، بود که ناگهان عصبانی شد و بچه را مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار داد؛ به رفتار او با بچه اعتراض کردم که همین موضوع باعث شد تا به سمت من حمله ور شده و با من درگیر شود و حتی با مشت ضربه ای محکم به سینه ام زد و من روی زمین افتادم. در این زمان همسرم روی مبل نشست؛ در حالیکه دیگر از رفتار همسرم با خود و دخترانم خسته شده بود، روسری خود را برداشته و دور گردن همسرم انداختم؛ آنقدر فشار دادم که همسرم از نفس کشیدن افتاد پس از آن برای آنکه موضوع را مرگ عادی نشان دهم، با دختر بزرگم جسد را به داخل اتاق خواب برده و روی تخت خواب قرار دادیم و فردای آن با اورژانس تماس گرفته و سعی کردیم مرگ همسرم را عادی نشان دهیم.

ناهید نیز با تأیید اظهارات مادرش گفت: خیلی تلاش کردم تا مانع مادرم شوم اما او بسیار عصبانی شده بود؛ از ترس اینکه مادرمان نیز به اتهام قتل عمد دستگیر شود و من و خواهر کوچکترم دیگر کسی را نخواهیم داشت، به مادرم کمک کردم تا جسد بابا را به اتاق خواب ببرد و پس از آن نیز اظهارات مادرم را تأیید کردم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و همچنین اعتراف دختر متوفی به تلاش برای اختفای جنایت، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و این مادر و دختر برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.