سرویس: اجتماعی ۱۷:۰۸ - دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس

طرح خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه ۹۸ حذف شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح خرید سربازی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شد، ضمن آن که درآمد حاصل از صدور انواع کارت معافیت دائم نسبت به امسال تغییری نکرده است.

به گزارش اصفهان شرق, مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال آینده جریمه ریالی مشمولان غایب خدمت سربازی دیده نشده است و این مقررات تا پایان سال ۹۷ اجرایی می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: خرید خدمت سربازی نوعی بی عدالتی بوده است و قانون مربوطه این باب را باز کرده بود که افراد چند وقتی به خدمت سربازی نروند و سپس با پرداخت پول از زیر بار رفتن به سرباز شانه خالی کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر تبعیض آمیز بودن خرید خدمت سربازی، بیان داشت: از سوی دیگر با پرداخت جریمه غیبت سربازی، خدمت سربازی برای طبقات پایین جامعه شده بود، چرا که آن‌ها توان خرید خدمت را نداشتند.

وی گفت: طبقات ثروتمند جامعه بعد از تفریح در خارج از کشور، با پرداخت ۵۰ میلیون از رفتن به سربازی معاف می‌شدند، اما جوانان طبقه پایین جامعه مجبور به رفتن به سربازی بودند، اعتقاد دارم خرید خدمت سربازی بی عدالتی بود که دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ آن را حذف کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۸ این حکم که تبعیض آمیز و بی عدالتی بود در لایحه وجود ندارد، تصریح کرد: دولت برای جبران کسری بودجه خود این موضوع را در لایحه قرار نداده است، با این حال ممکن است در کمیسیون تلفیق این موضوع دیده شود هر چند که نظر شخصی بنده این است که دولت کار درستی برای حذف خرید خدمت از لایحه بودجه کرده است.

لاهوتی افزود: طرح خرید سربازی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شد، ضمن آن که درآمد حاصل از صدور انواع کارت معافیت دائم مشمولان وظیفه از خدمت سربازی یکی از بند‌های درآمدی لایحه بودجه سال آینده است که نسبت به امسال تغییری نکرده است.

باشگاه خبرنگاران

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “طرح خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه ۹۸ حذف شد”

  1. محمد گفت:

    خوب شد که حذف شد. یه مشت بچه قرتی و پولدار مرفه بی درد با پول باباشون سربازی نمیرفتن اون وقت یه مشت جوون تحصیل کرده و بعضا حتی نخبه از قشر متوسط و ضعیف میرن سربازی نگهبانی میدن و چیز میشورن و … .

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.