سرویس: دین و اندیشه » روحانیت 10:01 - دوشنبه 08 اردیبهشت 1393

آیت‌الله جوادی:

نگذاریم سن ازدواج بالا برود

آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه جوانان باید جوانمردی را در خود تقویت کنند، گفت: جوانی همانند تیر تیزی است که باید از کمان قرآن و احادیث به سوی هدفش حرکت کند.

به گزارش اصفهان شرق: آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی به موضوع جوانمردی اشاره کرد و گفت: در اسلام آنچه که مهم و حائز اهمیت است خصوصیت جوانمردی است.

وی اظهار کرد: تفاوت جوان با یک جوانمرد در این است که فردی که جوان است تلاش و کوشش فراوانی انجام می‌دهد و ممکن است انسانیت را زیر پا بگذارد و از یاد خداوند غافل شده و خیری به کسی نرساند چنین فردی در زمان میانسالی متوجه می‌شود دستش خالی است و باید پیشتر به فکر می‌افتاد این در حالی است که یک جوانمرد در تمام مراحل زندگی از جوانی تا میانسالی با آبرو زندگی می‌کند.

با ائمه(ع) باشید تا دنیا و آخرتتان تأمین شود

استاد برجسته حوزه عنوان کرد: کسانی که با اهل بیت(ع) باشند و در مسیر آن بزرگواران گام بردارند در تمام مراحل زندگی با آبرو بوده و مطمئن باشند ائمه(ع) دنیا و آخرتشان را تأمین می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه عزاداری ائمه اطهار باید همراه با شور و شعور باشد، اظهار داشت: همان‌ طور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند مردم و بخصوص هیئتی‌ها و مداحان باید با عظمت از اهل‌بیت‌(ع) یاد کنند و به هیچ عنوان نباید از این عظمت غافل شویم؛ زیرا اعتقاد داریم که همان‌گونه که قرآن کلید سعادت است، اهل‌بیت‌(ع) نیز در همان مرتبه قرار دارند.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه جوانان باید توجه داشته باشند تا در عزاداری‌ها آسیبی به دین و مذهب وارد نشود، تأکید کرد: نباید زمینه بروز اختلاف در عزاداری‌ها فراهم شود و این موضوع مورد تاکید بزرگان دین و ائمه(ع) بوده است.

وی با اشاره به اینکه جوانی همچون تیر تیزی است، گفت: این تیر زمانی می‌تواند به مقصد برسد که از کنار یک کمان بگذرد.

آیت الله جوادی آملی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: آیات قرآن، روایات و احادیث امامان معصوم(ع) و رهنمود‌های مرجعیت و رهبری همانند کمانی است که یک جوان می‌تواند از طریق آن به سمت مسیر درست حرکت کند.

سن ازدواج نباید بالا برود

وی به موضوع ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود: نباید گذاشت سن ازدواج بیشتر از این بالا برود و باید با آسان کردن مراسم ازدواج و کنار گذاشتن چشم و همچشمی‌ها سن ازدواج جوانان را پایین آورد.

مفسر قرآن کریم با بیان اینکه ساده زیستی عیب نیست از جوانان خواست تا سطح توقعات خود را پایین بیاورند که در این صورت می‌توانند راحت‌تر زندگی کرده و از زندگی خود لذت ببرند.

وی بار دیگر تأکید کرد: جوانمردی را گسترش دهید که اگر آن گسترش یابد و فراگیر شود مشکلات کشور نیز بر طرف خواهد شد.

هیئت خادم الرضا (ع) جزء 100 تشکل بر‌تر جهان تشیع است

حمید ناطقی در این دیدار با اشاره به اینکه این تشکل تحت هیئت و کانون خادم الرضا(ع) بیست سال است که تأسیس شده است، گفت: ما توانستیم جزو 100 تشکل بر‌تر جهان تشیع قرار بگیریم.

وی حضور مراجع عظام تقلید در این تشکل را افتخاری بزرگ دانست و افزود: حضور جوانان زینت بخش مراسم‌های ما است.

مسؤل هیئت خادم الرضا(ع) گفت: این هیئت توانسته جوانان زیادی را جذب کند و مفتخریم که توانستیم تاکنون بیش از 40 هزار عضو داشته باشیم.

وی به برخی از فعالیت‌های این هیئت اشاره و تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه‌های ما در دهه اول ماه محرم است که بیش از 2 هزار نفر در مراسم‌های عزاداری ما شرکت می‌کنند و از چهار شبکه جهانی تلویزیون مراسم پخش می‌شود.

مؤسس هیئت و کانون خادم ارضا(ع) زمینه سازی و مبتکر دهه فرخنده مهدویت در استان قم و سپس خارج از استان، همچنین برگزاری جشن ازدواج جوانان هیئتی، برگزاری 145 روز اردوی فرهنگی، برگزاری و مسئولیت 63 همایش مهم کشوری و استانی، برگزاری 8 جشنواره فرهنگی و هنری و اوقات فراغت در سطح استان و کشور، 19 پیاده روی خانوادگی و 100 همایش علمی را از دیگر فعالیت‌های این تشکل عنوان کرد.
منبع: مهر

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.