سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۰۸:۱۵ - چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷

امام جمعه اصفهان تاکید کرد:

به هیچ عنوان برای انتقال آب به دیگر استان ها بخل نمی ورزیم/ اصفهان با این وضعیت دیگر قادر به پرداخت مالیات نیست

امام جمعه اصفهان گفت: وقتی نمایندگان اصفهان اقدام به استعفا برای حل موضوع آب کردند، موضوع آب یزد هم خود به خود پیگیری می شود.

به گزارش اصفهان شرق، آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و  امام جمعه اصفهان گفت: اصفهان استان ویژه ای در کشور است و دولت ها باید به این نکته به خوبی واقف شوند که اگر به اصفهان لطمه ای وارد شود، به کل کشور وارده شده و اگر اصفهان بتواند موفقیتی کسب کند، بی شک تمام کشور از این موفقیت بهره می برد.

وی با اشاره به این که موضوع آب اصفهان یک مسئله ملی و اساسی برای کشور است، اظهار کرد: برخی تصور می کنند وقتی نمایندگان مردم در استان اصفهان و یا امام جمعه در خصوص موضوع آب صحبت می کنند، این صحبت ها قومی و یا منطقه ای است، در حالی که اصلا این چنین نیست و اصفهان یک استان استراتژیک و تاثیر گذار برای تمام کشور است که سود و زیان آن می تواند برای ایران عزیز اسلامی موثر باشد.

استان اصفهان با این وضعیت دیگر قادر به پرداخت مالیات نیست

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان تاکنون به اندازه چندین استان کوچک مالیات پرداخت کرده، اما با این وضعیت دیگر قادر به پرداخت مالیات نیست، البته برخی تصور می کنند موضوع گرو و گرو کشی است که چون دولت آب نمی دهد، پس اصفهان هم مالیات نمی دهد، نه اصلا اینطور نیست، بلکه در اصل مالیات بر درآمد تعلق می گیرد و امروز بسیاری از مشاغل به وجود آب گره خورده که اگر آب نباشد، درآمدی هم نیست که بر آن مالیات تعلق گیرد.

آیت الله طباطبائی نژاد با بیان این که وضعیت آب در تابستان گذشته به گونه ای بود که بخشی از یک کارخانه بزرگ ذوب آهن در اصفهان تعطیل شد، افزود: در تابستان گذشته حتی وضعیت آب شرب هم در استان بحرانی بود که به لطف خدا بارش های فصل بهار به داد مردم رسید، از این نظر ما تاکید می کنیم که دولت برای سال آینده از هم اکنون چاره جویی کند.

وی در ادامه با اشاره به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه در موضوع استعفای نمایندگان شاهد اتحاد دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب بودیم بیان کرد: بعد از انقلاب نمایندگان مردم اصفهان در مجلس همواره با هم متحد بودند، اما این اتحاد جنبه عینی پیدا نکرد تا این که در مسئله آب، این موضوع یک نقطه مشترک پیدا کرد و همه نمایندگان را به یک اقدام متحد و مشترک واداشت.

رئیس جمهور قول رسیدگی داد و دیگر ادامه این استعفا به صلاح نبود

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: همه نمایندگان با هر جناح و سلیقه سیاسی دست به دست هم دادند تا موضوع آب را پیگیری کنند و در این مسئله حتی نماینده ارامنه که از هموطنان عزیز ما هستند نیز به خوبی آن ها را همراهی کرد و بر همین اساس رئیس جمهور قول رسیدگی داد و دیگر ادامه این استعفا به صلاح نبود، چرا که نمایندگان با حضورشان در مجلس باید قول های رئیس جمهور را پیگیری کنند و نظر بنده هم بر این بود که این عزیزان به سر کارشان بازگردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری همچنین اظهار کرد: خبرهایی به گوش رسیده که نمایندگان استان یزد هم زمزمه هایی از استعفا برای رسیدگی به موضوع آب داشته اند، البته اگر این عزیزان توجه می کردند، مشخص می شد که وقتی نمایندگان اصفهان دم از استعفا برای حل موضوع آب می زنند، موضوع آب یزد هم خود به خود پیگیری می شود، و بر عکس این موضوع نیز برای آن ها صدق می کند، یعنی وقتی اصفهانی ها در تابستان آب شرب نداشته باشند، مسلما آبی هم نیست که به یزد بفرستند و منطق حکم می کند که نمایندگان یزد هم با نمایندگان اصفهان هماهنگ باشند.

به هیچ عنوان برای انتقال آب به دیگر استان ها بخل نمی ورزیم

آیت الله طباطبائی نژاد با اشاره به این که به هیچ عنوان برای انتقال آب به دیگر استان ها بخل نمی ورزیم، تصریح کرد: برای انتقال آب باید منابع آبی مشخص شود تا بتوان آب را منتقل کرد، وقتی منابع آبی مشخص نباشد چگونه می توان انتظار داشت که آب از یک حوضه به حوضه دیگر انتقال یابد؟

وی در ادامه مردم اصفهان را مردمی شریف، ولایی و دین مدار خواند و اظهار کرد: اصفهانی ها که در دوران انقلاب از فعال ترین مردم کشور بودند، در دوران دفاع مقدس نیز ۱۰ درصد کل جمعیت شهدای کشور و ۱۰ درصد کل جمعیت جانبازان کشور ایثارگر تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند. همچنین این مردم سخت کوش در صنعت و تولید پیشتاز هم هستند و این در حالی است که از بیش از هزار سال این استان عالم پرور و نخبه پرور بوده و با تاسیس حوزه های علمیه قوی توانسته علما و نخبگان زیادی را پرورش دهد و در امتداد آن نیز دانشمندان متعددی در دانشگاه های این شهر پرورش یافتند که برای کشور مفید به فایده بودند.

امام جمعه اصفهان همچنین این استان را صاحب یک تمدن غنی ایرانی ، اسلامی خواند که در دوره های مختلف تاریخی حرف های زیادی برای پرورش انسان های فرهیخته و آزاده داشته است.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.