سرویس: اجتماعی ۱۳:۲۰ - شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خبر داد؛

عامل اغفال دختران جوان با وعده ازدواج دستگیر شد

رئیس پلیس فتا اصفهان گفت: مردی ۴۰ ساله که با اغفال دختران جوان اقدام به تهدید آن ها می کر، در عملیات پلیسی دستگیر شد.

به گزارش اصفهان شرق، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی ضمن تشریح اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این که دختر نوجوانش در فضای مجازی مورد تهدید فردی ناشناس قرار گرفته است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: شاکی مدعی است دخترش فریب فرد غریبه ای را در فضای مجازی خورده و متأسفانه عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در اختیار او قرار داده است، امّا آن شخص پس از مدتی ضمن تغییر رفتار و نشان دادن چهره واقعی خودش، دختر جوان را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی می کند.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم که مردی ۴۰ ساله بود و قصد سوء استفاده از شاکی را داشت شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی از اعتراف متهم به جرمش خبر داد و گفت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که متهم افراد زیادی را با وعده ازدواج فریب داده و اطلاعات خصوصی آن ها را دریافت کرده است.

این مقام ارشد انتظامی به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد: در این فضا به هیچ عنوان به افراد غریبه اعتماد نکرده و با آن ها ارتباط برقرار نکنید و همچنین مراقب تصاویر شخصی و خصوصی خود باشید.

سرهنگ مرتضوی در پایان بیان داشت: فضای مجازی دنیایی بسیار گسترده و با پیچیدگی‌هایی بسیاری است که کاربران آموزش ندیده را به سهولت دچار گرفتاری و دردسر می‌کند و استفاده و بهره برداری از این مقوله مستلزم آموزش و فرهنگ سازی است؛ چرا که تکنولوژی‌های نوین در عصر حاضر به دلیل جذابیت‌های خاص خود باعث جذب مخاطب بسیار شده و اگر کاربر هدف مشخصی نداشته باشد، چه بسا که در دام انحراف و سوء استفاده افراد فرصت طلب قرار گیرد.

منبع: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.