سرویس: اقتصادی 21:41 - دوشنبه 05 آذر 1397

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در دیدار با استاندار اصفهان:

تکمیل سد تونل سوم کوهرنگ بدون درنگ انجام شود

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: مرحوم هاشمی قبلاً گفته بود که بعد از تأمین آب برای اصفهان، آب به یزد برود ولی آقای خاتمی این کار را نکرد و بدون تأمین آب برای اصفهان، انتقال آب به یزد را انجام داد، البته امروز انتظار می‌رود که تکمیل سد تونل سوم کوهرنگ بدون درنگ انجام شود.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار استاندار جدید اصفهان اظهار کرد: هر چند موافق انتخاب استاندار بومی هستم اما مشخص است که دولت بنایی بر انتخاب استاندار بومی ندارد.

امام جمعه اصفهان با بیان این‌که همواره از استانداران اصفهان حمایت کرده‌ام و قصد و غرض شخصی را در امور استان دخالت نمی‌دهم، افزود: بنده موافق انتخاب شما برای استانداری اصفهان نبودم و معتقد بودم افراد دیگری وجود داشتند که بر مسائل استان اصفهان آگاه بودند و در صورت انتصاب، امورات استان معطل نمی‌ماند اما احترام و همکاری با استاندار که به صورت رسمی توسط دولت انتخاب شده است امری ضروری است.

وی با بیان این‌که کینه کسی را به دل ندارم و استاندار اصفهان مربوط به جمهوری اسلامی است و همکاری با شخص استاندار لازم است، بیان داشت: استان اصفهان استانی پهناور و دارای ظرفیت‌های فراوانی است که استانداران باید به خوبی بر ظرفیت‌ها و اولویت‌های استان تسلط داشته باشند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به وعده‌های دولت درباره برطرف شدن بحران آب در استان اصفهان عنوان کرد: قبلاً به رئیس‌جمهور گفتم که اصفهان به چیزی جز آب نیاز ندارد و هر چند همه استداران تلاش کردند تا موضوع آب را ساماندهی کنند اما تنها آقای مهرعلیزاده توانست قدم‌های مؤثری در حوزه آب بردارد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان یادآور شد: مرحوم هاشمی قبلاً گفته بود که بعد از تأمین آب برای اصفهان، آب به یزد برود ولی آقای خاتمی این کار را نکرد و بدون تأمین آب برای اصفهان، انتقال آب به یزد را انجام داد، البته امروز انتظار می‌رود که تکمیل سد تونل سوم کوهرنگ بدون درنگ انجام شود.

وی با انتقاد از عملیاتی نشدن وعده‌های دولت در تحقق حقابه‌ها تصریح کرد: کار دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که مسیر رودخانه زاینده رود توسط کارشناسان بررسی و ساماندهی شود.

طباطبایی‌نژاد گفت: طرح‌های مختلفی را می‌توان برای ساماندهی وضعیت آب در استان اصفهان و اختصاص آب کشاورزی انجام داد که متأسفانه بسیاری از طرح‌ها در دولت و مجلس شورای اسلامی تصویب نمی‌شود چراکه استان اصفهان را استانی برخوردار می‌دانند و از نیازهای این استان آگاهی ندارند.

در ابتدای این دیدار عباس رضایی، استاندار جدید اصفهان با ابلاغ پیام ریاست جمهوری به امام جمعه اصفهان اظهار داشت: موضوع آب مهم‌ترین مسأله استان اصفهان است، بنده به آقای روحانی گفته‌ام که اگر موضوع آب در اصفهان حل شود، امید در اصفهان جاری می‌شود.

وی با بیان این‌که امیدوار هستیم با همدلی و همیاری، مسائل و مشکلات استان را ساماندهی کنیم، عنوان کرد: اصفهان از پل غدیر تا پل شهرستان نیست و همه مناطق استان و شهر اصفهان باید رسیدگی شود.

رضایی با اشاره به بازرسی میدانی از مسیر رودخانه زاینده‌رود گفت: تمامی بندهای مصوبه شورای عالی آب باید به صورت کامل اجرایی شود و برداشت‌های بی رویه از رودخانه زاینده رود باید متوقف شود، همچنین باید صدای واحدی در استان اصفهان از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دولتی نسبت به اختصاص آب در استان شنیده شود و همچنین ساماندهی مسیر رودخانه زاینده رود بدون شک به صورت کامل اجرایی می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.