سرویس: اجتماعی ۱۱:۲۰ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷

بسته پزشکی اصفهان شرق؛

ورزش ریسک سکته در زنان یائسه را کاهش می‌دهد

نتایج یک مطالعه جدید که در دانشگاه آمریکا صورت گرفته نشان داده است، ورزش و رژیم کم کالری ریسک بروز سکته مغزی در زنان یائسه را کاهش می‌دهد.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از «timesnownews»، نتایج یک مطالعه جدید که در دانشگاه آمریکا صورت گرفته نشان داده است، ورزش و رژیم کم کالری ریسک بروز سکته مغزی در زنان یائسه را کاهش می‌دهد.

پژوهشگران این مطالعه باور دارند، زنانی که در آستانه یائسگی قرار دارند، با پیروی از سبک زندگی سالم می‌توانند خطر بروز بیماری‌های متعدد در خود را کاهش دهند.

این تحقیقات تأیید می‌کند، زنان فعال از نظر فیزیکی، کمتر از دیگر زنان ریسک بروز سندرم متابولیک را دارند.

بنابه گفته محققان، سندرم متابولیک گروهی از عوامل خطر شامل چربی دور کمر، چاقی شکمی، فشارخون بالا، دیابت، تری گلیسیرید بالا و HDL (چربی خوب) پایین است که با هم رخ می‌دهند و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته و دیابت را افزایش می‌دهند.

این بررسی که در مجله غدد درون‌ریز و متابولیسم منتشر شده، بیانگر آن است که ریسک بروز بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و دیابت در زنان با شروع دوره یائسگی افزایش می‌یابد.

محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه آمریکا می‌گوید: «دریافتن اینکه چه عواملی در کاهش ریسک بروز بیماری‌های مختلف دوره میانسالی زنان تأثیرگذار است، می‌تواند تضمینی برای سلامتی آنها در دهه‌های بعدی زندگی‌شان باشد».

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.