سرویس: غیر تولیدی ۱۰:۱۰ - پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

در آستانه عاشورای حسینی

چهارمین کاروان سلامت هلال احمر اصفهان به منطقه حصه شمالی اعزام شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: همزمان با دهه اول محرم و در آستانه عاشورای حسینی به همت داوطلبان هلال احمر شهرستان اصفهان و با همکاری بسیج ناحیه امام صادق (ع) کاروان سلامت متشکل از پزشکان عمومی و تخصصی، سلامت یاران، کارشناسان بینایی‌سنجی ، توانبخشی و سایر داوطلبان این جمعیت به منطقه کم برخوردار حصه شمالی اعزام شد.

به گزارش اصفهان شرق،و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، شهریار انصاری طادی اظهار کرد: همزمان با دهه اول محرم و در آستانه عاشورای حسینی به همت داوطلبان هلال احمر شهرستان اصفهان و با همکاری بسیج ناحیه امام صادق (ع) کاروان سلامت متشکل از  پزشکان عمومی و تخصصی، سلامت یاران، کارشناسان بینایی‌سنجی ، توانبخشی و سایر داوطلبان این جمعیت به منطقه کم برخوردار حصه شمالی اعزام شد.

وی با اشاره به این که  جمعاً هزار و ۵۰۵ نفر از ساکنان منطقه از خدمات رایگان پزشکی، سلامت و مشاوره‌ای این کاروان بهره‌مند شدند، تصریح کرد: ۳۷۰ نفر توسط پزشکان عمومی و تخصصی ویزیت رایگان شده و  ۱۲۵ نفر نیز از خدمات بهداشت دهان و دندان  استفاده کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان به خدمات ارائه شده به ۲۳۰ نفر از مراجعه کنندگان توسط کارشناسان بینایی‌سنجی و ارتوپدی و توانبخشی اشاره کرد و افزود: همچنین در قالب این کاروان سلامت، تست قند و کنترل فشار خون به تعداد ۲۰۰ نفر، مشاوره خانواده و تحصیلی به تعداد ۸۰ نفر و غربالگری بیماری‌های شایع زنان به تعداد ۲۵۰ نفر صورت گرفت.

وی با بیان این که ۱۵۰ بسته لوازم‌التحریر میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت توزیع شد، اضافه کرد:  ۱۵۰ نفر از کارگاه آموزشی امداد و کمک‌های اولیه و ۱۰۰ نفر از کارگاه آموزشی پرورش قارچ و تغذیه سالم استفاده کردند.

انصاری طادی در پایان خاطرنشان کرد: توزیع ۴۷۰ بسته حمایتی شامل لباس، کفش، اسباب بازی و … بین خانواده‌های نیازمند از دیگر خدمات ارائه شده در این کاروان بوده است.

گفتنی است در حاشیه این کاروان سلامت و نیکوکاری، دیدار و تجلیل از ۲ خانواده شهید این منطقه با حضور مسؤولان هلال احمر استان و شهرستان اصفهان و معتمدان محلی صورت گرفت.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.