اصفهان شرق

مردم باید در جریان کامل عملکرد نماینده مجلس قرار گیرند/ طرح شفاف‌سازی فعالیت نمایندگان را امضاء کردم

کدخبر: 175442
۱۳۹۷/۰۶/۲۷ در ساعت ۰۸:۱۱

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی در گفتگو با اصفهان شرق با با اشاره به اینکه باید با مردم شفاف باشیم، اظهار کرد: مسائل باید به صورت شفاف به مردم اعلام شود و در جریان قرار گرفتن مردم از فعالیت نمایندگان مجلس؛ نمونه ای از شفاف‌سازی خواهد بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: بنده از امضاکنندگان طرح شفاف‌سازی فعالیت نمایندگان در مجلس بودم و هیچ ترسی ندارم که مردم بدانند در مجلس چه عملکردی دارم زیرا معتقدم برای مردم باید زمینه رصد فعالیت نماینده ای که به مجلس فرستاده اند فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه آگاهی از فعالیت نماینده، مردم را امیدوار می کند، گفت: اینکه نماینده در مجلس به چه طرح و لایحه ای رای می دهد و یا چرا و بر چه اساسی رای داده است، نکته مهمی است که باید مردم نیز در جریانش قرار گیرند و در مقابل نیز نماینده بداند زیر ذره بین مردم است.

حجت الاسلام سالک تصریح کرد: این حق مردم است که در این زمینه آگاهی کامل داشته باشند که نماینده منتخب خود در رأی به برنامه‌ها، بودجه سالانه کشور، استیضاح و رأی اعتماد یا عدم اعتماد به وزیران، سؤال و موارد دیگر چه رأی و موضعی داشته‌ است.

وی خاطرنشان کرد: شفاف‌سازی آرا باید به سرعت شکل بگیرد و نماینده نباید واهمه ای از این مورد داشته باشد که مردم از عملکردش به صورت کامل اطلاع پیدا کنند.

انتهای پیام/