سرویس: غیر تولیدی ۱۲:۲۲ - یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

معاون حمل و نقل شهرداری اصفهان خبر داد

جریمه روزانه 30 هزار اصفهانی به دلیل ورود به طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: روزانه 20 تا 30 هزار راننده اصفهانی به دلیل تخلف در ورود به محدوده‌های ترافیکی، از طریق دوربین‌های زوج فرد جریمه می‌شوند.

به گزارش اصفهان شرق، علیرضا صلواتی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع ستاد مهر سال تحصیلی 98-97 با اشاره به اقدامات ستاد مهر اظهار کرد: رسانه‌ها به دنبال خبر خوب هستند و ما نیز همواره به دنبال روح امید در شهر هستیم.

وی افزود: همه‌ساله با شروع سال تحصیلی به دلیل سفرهای منظم شهری(سفرهای تحصیلی و دانشگاهی)، 20 درصد به حجم سفرهای شهری اصفهان افزوده می‌شود؛ ستاد مهر از اواخر تابستان فعالیت خود را آغاز می‌کند تا تدارکات بهتری برای شروع سال تحصیلی داشته باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: ایمن‌سازی مدارس، نوسازی خط‌کشی‌ها، شست‌وشوی خطوط خیابان‌ها و معابر و نظافت اتوبوس‌ها جزو اقدامات هرساله ستاد مهر است اما امسال با توجه به راه‌اندازی خط یک مترو اصفهان، مقرر شد حمل و نقل همگانی دانش‌آموزان با هماهنگی سازمان قطار شهری و اتوبوسرانی برنامه‌ریزی شود.

جابه‌جایی 53 هزار مسافر با مترو

وی با بیان این که 70 هزار دانش‌آموز با تاکسی‌های شهری و سرویس مدارس به مدرسه می‌روند خاطرنشان کرد: ساعات فعالیت مترو از ساعت 6:30 تا 21 که تا 22:30 افزایش پیدا می‌کند که سرفاصله تا پایان سال به 8 دقیقه و سال آینده به 5 دقیقه خواهد رسید.

صلواتی با بیان این که ظرفیت متروی شهر اصفهان از جابه‌جایی روزانه 53 هزار مسافر به 100 هزار مسافر در روز افزایش پیدا می‌کند، اذعان داشت: همچنین در مجاورت ایستگاه‌های قطار شهری «صفه» و «کاوه» پارکینگ‌هایی در نظر گرفته شده است تا مسافران بتوانند خودروهای شخصی خود را در این پارکینگ‌ها پارک کنند.

نواختن زنگ ترافیک در ابتدای سال تحصیلی

وی تصریح کرد: 9 اکیپ گشت بازرسی حمل و نقل شهری از 31 شهریور تا 15 مهر ماه در دو شیفت صبحگاهی و بعد از ظهر در شهر اصفهان مستقر خواهند شد که تخلفات شهری را با اولویت رسیدگی و اعمال قانون می‌کنند؛ شیفت فعالیت این اکیپ‌ها از ساعت 6 تا 14 و از ساعت 17 تا 20 است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان یادآور شد: با هماهنگی آموزش و پرورش با توجه به تغییرات به وجود آمده، مقرر شد طرح‌هایی همچون زنگ ترافیک، پلیس مدرسه و برگزاری کلاس‌های آموزشی ترافیکی برای دانش‌آموزان از ابتدای مهر ماه سال جاری اجرا می‌شود.

جریمه روزانه 50 هزار تومانی خودروهای فاقد معاینه فنی

وی با بیان این که تردد دانش‌آموزان با موتورسیکلت منع قانونی دارد، تأکید کرد: هفته گذشته با برگزاری جلسه‌ای در شورای ترافیک استان اصفهان مقرر شد تا از تردد دانش‌آموزان موتورسیکلت‌سوار جلوگیری شود و هیچ‌گونه امکاناتی برای نگهداری موتورسیکلت‌هایشان اختصاص داده نشود.

صلواتی از جریمه روزانه 50 هزار تومانی خودروهای فاقد معاینه فنی خبر داد و بیان داشت: از ابتدای مهر ماه به دلیل افزایش آلودگی هوا نظارت بر خودروهای فاقد معاینه فنی تشدید خواهد شد؛ 8 مرکز معاینه فنی سبک و یک مرکز معاینه فنی سنگین در شهر اصفهان فعال است.

مناسب‌سازی 80 درصد تقاطع‌های اصفهان برای معلولان

وی با اشاره به آخرین اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در راستای تسهیل عبور و مرور معلولان جسمی در سطح شهر اضافه کرد: بالای 80 درصد تقاطع‌های سطح شهر اصفهان برای تردد معلولان و جانبازان مناسب‌سازی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: بالای 80 درصد معابر دسترسی به متروی شهر اصفهان مناسب‌سازی شده و همه ایستگاه‌های قطار شهری اصفهان دارای آسانسور است.

جریمه روزانه 30 هزار اصفهانی به دلیل ورود به طرح ترافیک

وی با اشاره به چگونگی فعالیت دوربین‌های زوج و فرد در شهر اصفهان عنوان داشت: روزانه 20 تا 30 هزار راننده اصفهانی به دلیل تخلف در ورود به محدوده‌های ترافیکی، از طریق دوربین‌های زوج فرد جریمه می‌شوند.

صلواتی تاکسی‌های اینترنتی را به عنوان یک فرصت در حمل و نقل شهری دانست و متذکر شد: تاکسی‌های اینترنتی فعال در شهر اصفهان تهدید نیستند بلکه به عنوان یک فرصت هستند که البته به دلیل حفظ امنیت سفر و استفاده از تاکسی‌های زردرنگ شهری، این تاکسی‌ها ساماندهی می‌شوند.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.