سرویس: غیر تولیدی ۰۹:۳۳ - شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

مدیرکل اوقاف استان اصفهان خبر داد؛

۳۴۴ بقعه متبرکه در استان اصفهان میزبان عزاداران حسینی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همزمان با فرارسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین ۳۴۴ بقعه متبرکه و امامزادگان استان اصفهان با حضور ۵۰۰ مبلغ دینی اعزامی و بومی میزبان عزاداران حسینی است.

به گزارش اصفهان شرق، رضا صادقی با اشاره به شروع ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری‌ حسینی اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین ۳۴۴ بقعه متبرکه و امامزادگان استان اصفهان با حضور ۵۰۰ مبلغ دینی اعزامی و بومی میزبان عزاداران حسینی است.

وی افزود: حضور هیئات مذهبی، برپایی خیمه معرفت، ایستگاه همه واقف باشیم و توزیع اطعام حسینی از جمله برنامه‌هایی است که در این اماکن متبرکه اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه در ادامه صریح کرد: در نخستین جمعه ماه محرم و همچنین روز گرامی داشت حضرت علی‌اصغر همایش شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و شیرخوارگان همانند سال‌های گذشته در اماکن متبرکه استان از جمله امام‌زاده محسن، امام‌زاده شاه رضا در شهرضا، امام‌زاده آقا علی عباس در نطنز، امام‌زاده شاه سید علی در نائین، امام‌زاده هلال بن علی کاشان، امام‌زاده سید ابراهیم در سمیرم و امامزاده سید محمد در خمینی‌شهر برگزار شد.

وی با اشاره به گرامیداشت مقام شهدای کربلا در ایام عزاداری حسینی گفت: به‌ منظور گرامیداشت یاد و خاطره هر یک از شهدای کربلا، برای هر یک از ایام دهه محرم یک شعار خاص همچون، «احلی من العسل» و «لبیک یا زینب» در نظر گرفته‌ شده است.

صادقی در پایان خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ظهر تاسوعا و ظهر عاشورا میزبان هیئات مذهبی شهر و عزاداران حسینی در انگورستان ملک همراه با مراسم مقتل‌خوانی خواهد بود.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.