سرویس: اجتماعی ۱۰:۳۷ - جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷

تاری چشم را جدی بگیرید

شایع‌ترین علت تاری دید عیوب انکساری چشم است که شامل دور بینی و نزدیک بینی و استیگماتیسم است.

به گزارش اصفهان شرق دکتر کی‌پور اپتومتریست اظهار کرد: هر عاملی که از ایجاد یک تصویر واضح و دقیق در شبکیه چشم جلوگیری کند به ایجاد احساس تاری در دید منجر می‌گردد.

وی در ادامه گفت: شایع ترین علت تاری دید عیوب انکساری چشم است که شامل دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم می‌باشد. پیرچشمی نیز شایع‌ترین عوامل ایجاد تاری است که بعد از سن ۴۰ سالگی بروز می‌کند، خشکی چشم نیز ممکن است به ایجاد تاری در دید منجر شود.

در دوران بارداری بانوان نیز درجاتی از تاری دید را تجربه می‌کنند که با تغییرات هورمونی در این زمان در ارتباط است بیماری‌های نظیر آب مروارید نیز از شایع‌ترین دلایل بروز تاری در سالمندان به شمار می‌رود.

وی در ادامه گفت: اگر یک چشم بطور ناگهانی تار شود باید بعد از آن بلافاصله توسط درمانگر تحت معاینات کامل چشمی قرار بگیرد چرا که امکان دارد این نوع تاری ناشی از یک اختلال شبکیه‌ای نظیر جدایی شبکیه باشد ولی اگر میزان تاری اندک و متغیر باشد ممکن است از خستگی یا خشکی چشم سرچشمه بگیرد.

وی در پایان گفت: در مواردی انجام کار به صورت بی‌وقفه به تاری دید منجر می‌شود که با رعایت اصول صحیح مطالعه بر طرف می‌گردد و به طور کلی مشاهده هر گونه تاری در دید چشم از عوامل هشدار دهنده‌ای به شمار می‌رود که مستلزم مراقبت‌های تخصصی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.