سرویس: غیر تولیدی ۱۳:۱۳ - چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

۳۲۰۰ بسته مهر تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند اصفهان توزیع می‌شود

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در راستای اجرای طرح مهر تحصیلی ۳۲۰۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند استان اصفهان توزیع می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی‌الله روان اظهار داشت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته براساس ابلاغ دستور العمل سازمان اوقاف و امور خیریه اداره کل اوقاف استان اصفهان در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش و در قالب طرح مهر تحصیلی ۳۲۰۰ بسته لوازم التحریر را برای یک سال تحصیلی دانش آموزان نیازمند در دو مقطع ابتدایی و متوسطه تهیه کرده است.

وی با اشاره به اینکه فقط ۱۰ موقوفه مرتبط با کمک به دانش آموزان نیازمند در استان وجود دارد و شاخص‌ترین این موقوفات شامل موقوفه محمد تقی رزاز در شهر اصفهان، موقوفه فروغی در شهر مبارکه و موقوفه میرزا صفی در نایین است، تصریح کرد: ۵۰۰ بسته لوازم التحریر از محل موقوفات منطبق و ۲۷۰۰ بسته نیز از محل جذب مشارکت خیرین و نیکوکاران در مجموع به ارزش یک میلیارد ۷۳۲ میلیون ۸۰۰ هزار ریال تهیه شده است که امسال مشارکت خیران نیز در این طرح ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطر نشان شد: این بسته‌ها که شامل؛ کیف، دفتر، جامدادی، خودکار، مداد رنگی و…. است که این اقلام بر اساس حمایت از تولید ملی از محصولات داخلی و همچنین منطبق با ارزش های اسلامی به صورت یکپارچه توسط معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه شده است.

وی گفت: این بسته‌ها نسبت به مشارکت ادارات اوقاف و امور خیریه هر شهرستان در ۲۰ شهرستان استان اصفهان بین دانش آموزان نیازمندی که قبلا شناسایی شده‌اند تا قبل از آغاز مدارس توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.