سرویس: اجتماعی ۱۴:۰۱ - سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان

طرح احسان حسینی در اصفهان اجرا می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: طرح احسان حسینی با هدف کمک به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در ماه محرم و صفر با مشارکت مردم نیکوکار و هیئت‌های مذهبی اجرا می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، به‌نقل از روابط‌عمومی کمیته امداد اصفهان، محمدرضا متین‌پور با اشاره به نزدیکی ایام عزای سرور و سالار شهیدان اظهار داشت: دستگیری از نیازمندان و کمک به تأمین معاش آن‌ها بخش جدانشدنی از سیره امام حسین (ع) است و مردم نیکوکار و عزاداران حسینی می‌توانند نذورات خود را برای تمسک هرچه بیشتر به سیره اهل‌بیت (ع) به دفاتر کمیته امداد تحویل دهند.

وی با اشاره به تمایل گسترده مردم برای رسیدن نذورات خود به دست نیازمندترین اقشار جامعه، بیان کرد: اقشار تحت حمایت کمیته امداد اصفهان، نیازمندترین خانوارهای استان اصفهان و از آبرومندترین آن‌ها هستند. این نهاد با رعایت همه جوانب مربوط به حفظ عزت‌نفس مددجویان، با دقت و سرعت و با در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی گسترده از نیازمندان استان اصفهان اقدام به توزیع نذورات و کمک‌های مردمی در میان نیازمندان واقعی می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه متولیان و بانیان هیئت‌های مذهبی و همچنین مردم نیکوکار استان اصفهان می‌توانند سهمی از غذای نذری خود را برای نیازمندان کنار بگذارند، گفت: این نهاد آماده دریافت و توزیع این نذورات و همچنین سایر کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیران و نیکوکاران گرانقدر در ایام عزای امام حسین (ع) است.

وی به نقش مؤثر روحانیون، مبلغان و مداحان در ترغیب مردم به انجام کار خیر اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت معنوی مؤمنان برای خدمت به نیازمندان، ساماندهی نذورات مردمی برای توزیع بین مستمندان واقعی و تقویت و تبیین فرهنگ احسان از دیگر اهداف این طرح است.

متین پور با اشاره به نتایج قابل‌توجه اجرای این طرح در محرم و صفر سال‌های گذشته، اظهار داشت: سال گذشته در قالب طرح احسان حسینی بیش از 4 میلیارد و 691 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و در بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.