سرویس: غیر تولیدی ۱۳:۰۰ - سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

۳۰۰ میلیارد ریال کالای احتکار شده در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف ۲ انبار دپوی کالای احتکار شده به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در عملیات پلیس آگاهی خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی کمبود لوازم یدکی خودروهای سنگین در بازار که سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای رانندگان این خودروها شده است با پیگیری‌های ویژه ای که توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان صورت گرفت، روز گذشته طی عملیاتی ضربتی ۲ انبار احتکار کالا در حاشیه شهر اصفهان مورد شناسایی قرار گرفت که در یکی از این انبارها محموله لوازم یدکی و در دیگری لوازم خودروهای سنگین دپو شده بود.

وی افزود: در بازرسی انجام شده از انبارها، ۸۰۷ عدد جعبه میل لنگ و سوپاپ، ۲۲ پالت لنت، هزار و ۵۰۰ واحد روغن موتور اعم از قوطی ۴ لیتری و سطل مخصوص خودرو های سنگین، ۴۰۰ تن مواد اولیه پتروشیمی، ۸۸۳ کیسه نخ ریسندگی و ۱۶ هزار کارتن لوازم خانگی شامل بخارشور، چرخ گوشت، جارو شارژی، قیچی و… به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه هیچ یک از این کالاهای دپو شده در این انبارها به اداره صنعت، معدن و تجارت اعلام نشده و به همین دلیل جرم احتکار آنها محرز است، گفت: مالکان این کالاها ۸ نفر هستند که همگی شناسایی و برای پیگیری‌های قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی بیان کرد: تحقیقات حاکی از آن است که متخلفان، کالاهای مذکور را سال گذشته با ارز ۳ هزار و ۸۰۰ و ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی خریداری کرده اما از توزیع آنها در بازار خودداری کردند و این درحالی است که کامیون داران زیادی از گرانی و نبود لوازم یدکی خودروهای خود گله و شکایت دارند.

سردار معصوم بیگی درباره برنامه‌های پلیس استان برای مقابله با محتکران کالاهای اساسی مردم، گفت: در این رابطه گشت‌های ویژه و مشترکی با بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، اداره تعزیرات حکومتی و بازرسان اتاق اصناف تشکیل شده و به طور روزانه از انبارهای شهر بازدید می‌شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.