سرویس: اخبار شهرستان ۰۵:۰۰ - دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷

پتانسیل شرق اصفهانی ها در ورزش کم نظیر است؛

افتخار آفرینی جوانان بخش کوهپایه در اولین دوره مسابقات کشوری ربوتکس در اصفهان/ تصاویر

جوانان بخش کوهپایه در برگزاری هشتمین دوره مسابقات کشوری رباتیک و اولین دوره مسابقات کشوری ربوتکس در اصفهان خوش درخشیدند.

به گزارش اصفهان شرق؛ با پیشرفت صنعت تکنولوژی و روند ماشینی شدن وسایل امروزه رباتیک در کشور حرف اول را میزند که حاصل تلاش های جوانان این کشور دستاوردهای بسیاری بوده است.

امروز مکانیزمه شدن وسایل، جایگزین نیروی ماشینی به جای نیروی انسانی و استفاده از هوش مصنوعی هر روز بیش از پیش قابل مشاهده است.

کشورهای پیشرفته بدلیل خطاهای انسانی، عدم دقت انسان، نظم کاری و اندک اندک به ربات ها رو می آورند تا جای که رستوران های با گارسون های از ربات را در تعداد محدود از رستوران های خارج از کشور میتوان در آینده نه چندان دور مشاهده کرد.

همچنین امروزه برگزاری مسابقات گوناگون یکی از بهترین راهکارها جهت بالابردن انگیزه یادگیری در سطوح مختلف سنی است. پشتوانه علمی، دقت، پشتکار، کار گروهی از عناصر برجسته پیروزی در میدان مسابقه است. یک رقابت سالم و مهیج عرصه‌ای برای دانش‌آموزان است تا توانایی‌های خود را در مصاف با همسن‌ و ‌سال های خود ارزیابی کنند.

شرق اصفهان یکی از پتانسیل های خود را در راستای رباتیک رقم زده است که موسسه آریاتیک بخش کوهپایه هم اکنون فعالیت چشم گیری در آموزش جوانان این بخش را در برگرفته است.

این موسسه که در چند سال اخیر کلید خورده است امروزه در شهرهای کوهپایه، هرند، تودشک، سجزی و روستاهای اقماری این شهرها کلاس های با زمینه آموزش علم روز رباتیک را برگزار می کند.

حاصل این کلاس ها کسب مدال نخست ربات بالا بر وزنه و مدال دوم ربات بالا بر وزنه در هفتمین دوره از مسابقات کشوری رباتیک در سال گذشته بوده است که با اندک امکانات این پیشرفت را در دل بخش کوهپایه قرار داده است.

در هشتمین دوره از مسابقات کشوری رباتیک و اولین دوره از مسابقات ربوتکس را در اصفهان شاهد بودیم که حدود ۲۵ تیم از کشور افغانستان و شهرهای ایران که جمعاً حدود ۷۳۰تیم در رده سنی دبستان و دبیرستان مهمان این دوره از مسابقات بوده اند.

این مسابقات هر ساله در اوخر تابستان به میزبانی موسسه آریانا کاپ با موضاعات ربات های بالا بر وزنه، مسیر یاب، ربوتکس، رالی سرعتی، کاوشکر کنترلی، انبار دار برگزار می شود که امسال هم شاهد افتخار افرینی جوانان بخش کوهپایه در این دوره از مسابقات بوده ایم.

مهندس مالکی مدیر تیم ورزشی بخش کوهپایه گفت: در رده سنی دبستان و دبیرستان موسسه آریاتیک بخش کوهپایه امسال حضور پرشوری با موضوعات ربات بالا بر وزنه و ربات کاوشگر کنترلی را داشته است. و حاصل این دست رنج کسب مقام دوم ربات کاوشگر کنترلی و تیم خوش اخلاق در این دوره از مسابقات را داشته است.

انتهای پیام/ محسن نادی جزه

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.