سرویس: غیر تولیدی ۱۲:۱۶ - پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷

جایزه ادبی یوسف در اصفهان برگزار می‌شود

مدیر فرهنگسرای پایداری اصفهان گفت: جایزه ادبی یوسف در زمینه داستان کوتاه دفاع مقدس در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، سعید صرامی با اشاره به نبود نویسنده داستان‌های دفاع مقدس اظهار داشت: در اصفهان نویسنده دفاع مقدس نیست و اگر هم باشد تعدادشان کم است و بیشتر آثار موجود در قالب خاطره است.

وی افزود: به مقوله خاطره‌نویسی دفاع مقدس بسیار پرداخته شده و آثار ارزشمندی نیز توسط رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس برجای مانده است.

مدیر فرهنگسرای پایداری اصفهان با بیان اینکه در شرایط روز جامعه، نیاز به داستان‌نویسی پیرامون دفاع مقدس احساس می‌شود، گفت: در این راستا بر آن شدیم تا جایزه ادبی “یوسف” با عنوان داستان‌های کوتاه با موضوعاتی نظیر دفاع مقدس شامل عملیات‌های مختلف و شهدای دفاع مقدس با مشارکت فرهنگسرای پایداری و اداره حفظ آثار  و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: فراخوان شرکت در جایزه ادبی مذکور از پانزدهم مرداد آغاز شده و علاقمندان تا هفدهم شهریور سال جاری برای ارسال آثار خود مهلت دارند.

صرامی ادامه داد: سیره شهدا، عملیات‌های مختلف، اینکه چرا به جنگ، دفاع مقدس گفته می‌شود و اردوهای راهیان نور موضوعاتی است که نویسندگان می‌توانند در قالب آن قلم بزنند.

وی با اشاره به معرفی بهترین آثار گفت: بهترین آثار ارسال شده به این جایزه ادبی در مراسمی معرفی و جوایزی به نویسندگان اهدا می‌شود و همچنین آثار برگزیده توسط اداره کل حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان به چاپ خواهد رسید.

مدیر فرهنگسرای پایداری اصفهان تصریح کرد: علاقمندان می‌توانند، آثار خود را به دو صورت مراجعه حضوری به فرهنگسرای پایداری واقع در گلزار شهدای اصفهان یا اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان واقع در خیابان 22 بهمن، چهار راه علامه امینی، ضلع غربی باغ غدیر ویا به صورت ایمیل به یکی از این دو مرکز ارائه دهند.

انتهای پیام/ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.