سرویس: غیر تولیدی ۰۹:۰۲ - چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

در نشست کمیته فنی گردشگری اصفهان اعلام شد

موافقت اولیه با تأسیس ۲۱ مجموعه گردشگری جدید در استان اصفهان

معاون سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از صدور موافقت اولیه جهت تأسیس ۲۱ مجموعه گردشگری و اقامتگاه بومگردی جدید در پهنه استان اصفهان خبر داد.

به گزاررش اصفهان شرق، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، حمید امینی در نشست هفتمین کمیته فنی سرمایه‌گذاری گردشگری و همچنین کمیته فنی اقامتگاه‌های بومگردی استان اصفهان اظهار کرد: در این دو نشست از مجموع طرح‌ها و درخواست‌های ارائه شده توسط سرمایه‌گذاران گردشگری استان به ترتیب مجوز اولیه جهت تأسیس ۱۱ طرح گردشگری و همچنین ۱۰ طرح تأسیس اقامتگاه بومگردی صادر شد.

وی در رابطه با طرح‌های مصوب در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری استان تصریح کرد: در این نشست از مجموعه طرح‌های ارائه شده مجوز تأسیس ۳ هتل و یک مهمان‌پذیر در شهر اصفهان به ویژه در محورهای شمالی، مرکزی و جنوبی شهر و مجوز اولیه تأسیس یک اقامتگاه سنتی با مرمت قلعه تاریخی حوزه شهر بهارستان، مجوز اولیه تأسیس دو اقامتگاه سنتی در محور تاریخی اصفهان و مجوز اولیه تأسیس یک سفره‌خانه سنتی در محور تاریخی بازار اصفهان صادر شد.

معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان ادامه داد: از دیگر طرح‌های مصوب در این نشست می‌توان به صدور موافقت اصولی اولیه تأسیس یک مجتمع گردشگری در شهر شاهین‌شهر از توابع شهرستان شاهین‌شهر و میمه و همچنین صدور موافقت اصولی اولیه جهت تأسیس دو مجتمع گردشگری در روستای زفره در محور تاریخی شرق شهرستان اصفهان و شهرستان خوانسار و همچنین صدور موافقت اصولی با تأسیس یک مجتمع گردشگری در شهرستان خمینی‌شهر اشاره کرد.

وی به نشست کمیته بوم گردی‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: در ادامه نشست کمیته فنی سرمایه‌گذاری، کمیته تأسیس اقامتگاه‌های بومگردی استان نیز با محوریت طرح‌های بومگردی شمال استان برگزار و از مجموع طرح‌های ارائه شده، مجوز اولیه جهت تأسیس ۱۰ اقامتگاه بومگردی در شمال استان صادر شد.

امینی در همین راستا افزود: در این نشست، موافقت اصولی اولیه جهت تأسیس ۳ اقامتگاه بومگردی در روستای مرق از توابع کاشان و موافقت اصولی اولیه جهت ۳ اقامتگاه بومگردی در شهر برزک و روستای سادیان از توابع شهر برزک صادر شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این نشست موافقت اصولی اولیه جهت تأسیس ۴ اقامتگاه بومگردی به ترتیب در منطقه فین بزرگ در غرب کاشان، قلعه تاریخی مشهد اردهال، روستای خرمدشت و روستای بارونق از توابع کاشان صادر شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.