سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۱:۰۹ - دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان خبر داد

وجود ۱۰۸ هزار معلول در استان اصفهان/ معلولیت جسمی دارای بیشترین فراوانی

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان این که ۱۰۸ هزار معلول در معلولیت‌های مختلف تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان اصفهان هستند، گفت: معلولیت جسمی و حرکتی دارای بیشترین فراوانی در معلولیت‌هاست

به گزارش اصفهان شرق، مرضیه فرشاد در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان اظهار کرد: در سال ۵۹ از ادغام ۱۶ سازمان، نهاد و همت محمدعلی فیاض‌بخش، سازمان بهزیستی کشور شکل گرفت.

وی افزود: اداره کل بهزیستی استان اصفهان دارای هزار و ۲۰۰ پرسنل است که ۶۵ درصد این پرسنل زن هستند و ۲۵ درصد مدیران این اداره را زنان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان این که یکی از تکالیف اصلی بهزیستی خدمت‌رسانی به معلولان است، گفت: ۱۰۸ هزار معلول در معلولیت‌های مختلف تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان اصفهان هستند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، کم‌ترین رده معلولیت در معلولیت بینایی است و معلولیت جسمی و حرکتی دارای بیشترین فراوانی در معلولیت‌هاست؛ بالغ بر ۴ هزار ۳۰۰ نفر در مراکز روزانه بهزیستی استان اصفهان خدمات دریافت می‌کنند که هزار و ۶۰۰ نفر از آنان معلولان بالای ۱۴ سال هستند.

فرشاد با بیان این که ۳ هزار و ۵۰۰ توان‌خواه تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان اصفهان اقامت شبانه‌روزی دارند، اذعان داشت: معلولان ذهنی بیشترین نیاز را برای نگهداری در مراکز شبانه‌روزی دارند.

وی با بیان این که بهزیستی استان اصفهان با بیش از ۱۶۰ ریزفعالیت مشغول به فعالیت است، تصریح کرد: ۸۰۰ پروانه فعالیت فعال توسط دفتر امور کودکان و شبه خانواده دفتر کودکان بهزیستی استان اصفهان صادر شده است؛ ۵۰۰ کودک در خانه‌های شبانه‌روزی اداره کل بهزیستی استان اصفهان نگهداری می‌شوند.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.