سرویس: غیر تولیدی ۰۸:۰۲ - پنج شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۷

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی اصفهان مطرح کرد

شهرک صنعتی رازی اولین و بزرگ‌ترین شیمی پارک تخصصی کشور

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: شهرک صنعتی رازی اولین و بزرگ‌ترین شیمی پارک تخصصی کشور است و در حال حاضر ۶۰۰ واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی در این شهرک صنعتی به ثبت رسیده است.

به گزارش اصفهان شرق، محمدجواد بگی در جمع خبرنگاران شهرستان شهرضا با بیان این‌که شهرک صنعتی رازی هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد که در حال حاضر ۹۸۰ هکتار آن عملیاتی شده است، اظهار داشت: شهرک صنعتی رازی در ابتدا با ۸۷ هکتار شروع به فعالیت کرد و در ۱۰ سال گذشته فازهای توسعه‌ای آن با مساحت هزار و ۴۰۰ هکتار به این شهرک صنعتی اضافه شدند.

وی با اشاره به پیشینه ۳۰ ساله این شهرک صنعتی، گفت: شهرک صنعتی رازی اولین و بزرگ‌ترین شیمی پارک تخصصی کشور است و در حال حاضر ۶۰۰ واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی در این شهرک صنعتی به ثبت رسیده که ۳۰۳ واحد آن با اشتغالی بالغ بر ۶ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان این‌که این شهرک با مساحت حدود هزار و ۵۰۰ هکتار به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی منطقه جنوب استان اصفهان به‌ شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی رازی، محور توسعه اقتصادی جنوب استان اصفهان و مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری صنعتی است.

وی با بیان این‌که فاز اول و دوم این شهرک دارای امکانات زیربنایی کامل است که با تلاش شرکت شهرک‌های صنعتی در دست تکمیل و پذیرای متقاضیان جدید سرمایه گذاری در تمام حوزه‌ها است، عنوان کرد: صنایع متمرکز در این شهرک بیشتر شامل صنایع شیمیایی و پایین دستی پتروشیمی است.

بگی با اشاره به اجرای انتقال ۳۰ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب شهری شهرضا به تصفیه‌خانه شهرک رازی شهرضا، اضافه کرد: این نخستین پروژه انتقال فاضلاب شهری برای استفاده در شهرک‌های صنعتی در استان اصفهان است که با هزینه‌ای بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال در دست اجرا است و تاکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در پایان تصریح کرد: با توجه به وسعت و امکانات شهرک صنعتی رازی درخواست تغییر عنوان این شهرک صنعتی به شهر صنعتی داده شده و موافقت‌ها و مجوزهای لازم اخذ شده است.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.