سرویس: دین و اندیشه ۰۹:۱۶ - یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان خبر داد

حضور ۶ هزار اصفهانی در حج ۹۷/ تعداد زنان بیشتر از مردان بود

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: امسال ۶ هزار و ۶ نفر از استان اصفهان به سرزمین وحی اعزام شده‌اند که از این میان ۲ هزار و ۶۵۰ نفر از آنان مرد و ۳ هزار و ۳۵۶ نفر از آنان زن بوده‌اند.

به گزارش اصفهان شرق، غلامعلی زاهدی اظهار کرد: امسال ۶ هزار و ۶ نفر از استان اصفهان به سرزمین وحی اعزام شده‌اند که از این میان ۲ هزار و ۶۵۰ نفر از آنان مرد و ۳ هزار و ۳۵۶ نفر از آنان زن بوده‌اند.

وی با بیان این‌که آخرین پرواز در روز یکشنبه ۲۱ مردادماه بوده است، افزود: این تعداد حاجی در قالب ۴۱ کاروان از استان اصفهان عازم سرزمین وحی می‌شوند که از میان این کاروان‌ها، ۱۲ کاروان «مدینه‌قبل» و مابقی کاروان‌ها «مدینه‌بعد» هستند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: زائران خانه خدا از ۲۷ تیرماه اعزام شدند که روند اعزام زائران مدینه اول تا ۱۹ مرداد ادامه داشت و زائران «مدینه» بعد از هشتم مرداد ماه به سرزمین وحی اعزام شدند.

وی با بیان این‌که اعزام زائران کشورمان به مکه مکرمه با توجه به زمان‌بندی امروز به پایان می‌رسد، خاطرنشان کرد: آخرین پروازها ۲۴ مرداد ماه در فرودگاه جده نشست که در هر کاروان غیر از حجاج حاضر در کاروان، مدیر، معاون، روحانی و تعدادی عوامل اجرایی برای خدمت به حجاج حضور داشتند.

زاهدی اذعان داشت: هزینه‌ها برای سفر حج در کاروان‌ها از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در استان اصفهان بوده است که اختلاف در انتخاب هتل‌ها توسط حجاج موجب اختلاف قیمت کاروان‌ها شده است.

وی در پایان تأکید کرد: بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت تمامی زائران کشورمان در سلامت هستند و هیچ‌گونه ویروسی نیز در مکه مکرمه گزارش نشده است.

 ایام حج تمتع از پنجم ذی‌الحجه آغاز می‌شود و تا دوازدهم ذی‌الحجه ادامه دارد و از چهاردهم ذی‌الحجه زائران می‌توانند مکه مکرمه را ترک کنند.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.