اصفهان شرق

حمایت ۱۰۰ درصدی فولاد مبارکه از خودروسازان/ تأمین ۴۰۰ هزار تنی ورق خودرو در سال جاری

کدخبر: 173179
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ در ساعت ۱۳:۱۳

به گزارش اصفهان شرق، به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، در نشست مدیران عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو و شرکت فولاد مبارکه که روز یکشنبه ۲۱ مرداد در محل شرکت ایران‌خودرو برگزار شد، بر تعامل و حمایت بیشتر شرکت‌های داخلی از تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی تأکید شد.

محمود اکبری در این نشست اظهار کرد: راه برون‌رفت از شرایط فعلی کشور و خنثی کردن اثر تحریم‌های بین‌المللی در حوزه صنایع خودرو و فولاد، هم‌فکری و تعامل هر چه بیشتر با مشتریان و شرکت‌های داخلی از جمله خودروسازان کشور است.

وی مهم‌ترین فعالیت تعریف شده در این حوزه را داخلی‌سازی ورق‌های مصرفی این شرکت‌ها دانست و یادآور شد: علاوه بر تشکیل مستمر جلسات فنی بازرگانی بین دو شرکت، طی چند هفته گذشته نیز جلسات ویژه کارشناسی در خصوص تولید ورق‌های اسیدشویی، سرد و پوشش‌دار ایران‌خودرو که قبلاً از منابعی به‌ جز فولاد مبارکه تأمین می‌شده‌اند، برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه با بیان این مطلب که تا قبل از شروع تحریم‌های جدید حدود ۷۵ درصد از ورق‌های موردنیاز شرکت ایران‌خودرو از طریق فولاد مبارکه تأمین می‌شده است، ابراز کرد: با همفکری صورت گرفته در دو شرکت و با همکاری واحدهای مختلف فولاد مبارکه این میزان به صورت قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه افزایش میزان تأمین محصول سرد ورق رویه (MB) را از دیگر خواست‌های ایران‌خودرو اعلام کرد و گفت: از تمامی توان گروه فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز گروه ایران‌خودرو به انواع ورق‌های گرم، اسیدشویی، سرد و گالوانیزه استفاده خواهد شد.

اکبری با اشاره به این‌که در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۰۰ هزار تن از نیاز ورق گالوانیزه ایران‌خودرو از طریق شرکت ورق خودرو چهار محال تأمین شده است، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته این میزان در سال جاری به ۱۲۰ هزار تن خواهد رسید.

وی میزان تحویل محصولات فولاد مبارکه به گروه خودروسازی ایران‌خودرو را در سال گذشته به میزان ۳۶۷ هزار تن ورق اعلام و تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه در شرایط تحریم، قوی‌تر از همیشه شرکت ایران‌خودرو را حمایت خواهد کرد و این آمادگی را دارد که حداقل ۴۰۰ هزار تن ورق به این شرکت خودروسازی تحویل دهد.

انتهای پیام/