سرویس: اجتماعی » پزشکی و سلامت ۱۲:۱۲ - شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

آشپزخانه سلامت؛

کودکان بیش فعال را با روش‌های سنتی مهار کنید

محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت را در بهبود بیش‌فعالی کودکان، رفع اختلالات کم‌توجهی و افزایش تمرکز مغز موثر دانست.

به گزارش اصفهان شرق، شربت ۶ عرق (عرق سنبل‌الطیب، کیالک (زالزالک)، گلاب، بیدمشک، بهار نارنج و فرنجمشک) حاوی انواع ویتامین‌های A ، C ، E ، گروه ویتامین‌های B مانند B۱، B۲، B۶ ، پروتئین، فیبر، قند، اسید فولیک، منگنز، آهن، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم، والرین، هورمون سروتونین، تانن و تِرپن است.

برای بررسی خواص شربت ۶ عرق و موارد مصرف این شربت  با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت‌وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

درمان خانگی بیش‌فعالی کودکان/ غلبه بر بیش‌فعالی کودکان با شربتی طبیعی

مهم‌ترین خواص شربت ۶ عرق

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم‌ترین خواص شربت ۶ عرق اظهار کرد: این شربت تاثیر چشمگیری در بهبود بیش‌فعالی کودکان دارد؛ شربت ۶ عرق اختلالات کم‌توجهی را رفع می‌کند وتمرکز مغز را هم افزایش می‌دهد؛ کودکان بیش فعال برای برطرف شدن مشکلشان باید علاوه بر مصرف این شربت، اسید چرب امگا ۳ را هم استفاده کنند.

وی درباره خواص دیگر شربت ۶ عرق بیان کرد: این شربت آرام‌بخش قلب و اعصاب است و تپش قلب، اضطراب، استرس و افسردگی را هم برطرف می‌کند؛ شربت ۶ عرق کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد و بی‌خوابی و خواب‌های آشفته را هم رفع می‌کند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: شربت ۶ عرق ضربان قلب را تنظیم و از بروز تصلب شرایین (آترواسکلروز) در افراد جلوگیری می‌کند؛ این شربت نقش موثری در برطرف شدن اسپاسم‌های (گرفتگی‌های) گوارشی و عصبی دارد.

عظمایی تاکید کرد: شربت ۶ عرق انواع سردردها، سرگیجه و حالت تهوع را از بین می‌برد و درد‌های قاعدگی را هم تسکین می‌دهد؛ این شربت به کنترل قند، فشار و چربی خون کمک شایانی می‌کند.

وی تصریح کرد: شربت ۶ عرق اگزمای پوستی ناشی از استرس را رفع می‌کند و برای بهبود ناراحتی‌های گوارشی با منشا عصبی مفید است؛ این شربت به درمان نوعی از اختلالات تیروئیدی به نام بیماری گریوز کمک شایانی می‌کند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: شربت ۶ عرق قوای جنسی را افزایش می‌دهد و سندروم پای بی‌قرار را هم درمان می‌کند؛ این شربت به علت داشتن ویتامین‌های A ، C و E خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را در برابر بیماری‌های مختلف به ویژه انواع سرطان‌ها محافظت می‌کند.

عظمایی یادآوری کرد: شربت ۶ عرق تاثیر بسزایی در کاهش صفرا و غلظت خون، تصفیه خون، تسکین درد‌های روماتیسمی، رفع دلشوره، تشویش، نگرانی، درد‌های شکم و معده و تقویت پوست و مو دارد.

درمان خانگی بیش‌فعالی کودکان/ غلبه بر بیش‌فعالی کودکان با شربتی طبیعی

مواد لازم برای تهیه هشت لیتر شربت ۶ عرق برای یک دوره درمانی

عرق سنبل‌الطیب                                                 یک و نیم لیتر
عرق بیدمشک                                                      یک و نیم لیتر
عرق فرنجمشک                                                    یک و نیم لیتر
عرق کیالک                                                           یک لیتر
گلاب                                                                     یک لیتر
عرق بهار نارنج                                                      یک لیتر
شربت سکنجبین عسلی                                      نیم لیتر

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.