سرویس: غیر تولیدی ۱۲:۰۳ - چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

گزارش؛

نگرانی که برای پرچمدار ایران وجود دارد/ «مادر» را خسته نکنید!

برنامه فشرده‌ای که برای پرچمدار کاروان ورزش ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی در نظر گرفته شده این نگرانی را بوجود آورده که وی به خاطر خستگی نتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

به گزارش اصفهان شرق، تیم ملی تیراندازی ایران روز دوشنبه تهران را به مقصد جاکارتا ترک کرد تا از ۲۷ مردادماه به طور رسمی وارد هجدهمین دوره بازی های آسیایی شود. پالمبانگ محل برگزاری مسابقات تیراندازی بازی های آسیایی است و به همین دلیل، این شهر مقصد اول و اصلی تیراندازان کشورمان بعد از ورود به اندونزی بود.

این درحالی است که مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی در جاکارتا برگزار می شود اما تیراندازان به خاطر آغاز برنامه های تمرینی و مسابقه ای خود نمی توانند در این مراسم حضور داشته باشند. البته شرایط برای الهه احمدی به واسطه پرچمدار بودنش متفاوت است و همین مسئله در رابطه با وی، سفرش به جاکارتا و بازگشت سریع به پالمبانگ دغدغه هایی ایجاد کرده است.

در واقع حضور تیراندازان ایران در بازی های آسیایی، ساعاتی قبل از برگزاری مراسم افتتاحیه و با انجام تمرین رسمی تراپ و میکس تفنگ و تپانچه آغاز می شود. الهه احمدی که نماینده تیراندازی ایران در تفنگ بادی و سه وضعیت است، در این روز تمرینی ندارد و بر همین اساس بدون دغدغه ای بابت لغو آن راهی جاکارتا می شود اما مشکل اصلی از اینجا آغاز می شود که احمدی در برنامه های تمرینی و مسابقه ای خود باید با خستگی ناشی از سفر به جاکارتا و حضور در افتتاحیه شرکت کند.

طبق برنامه اعلام شده، الهه احمدی باید روز بعد از افتتاحیه (۲۸ مردادماه) در تمرین رسمی تفنگ بادی شرکت کند تا آماده مسابقه روز دوشنبه خود (۲۹ مردادماه) شود. بر این اساس به گونه ای برنامه ریزی شده که الهه احمدی بلافاصله بعد از مراسم افتتاحیه و با اولین پرواز، از جاکارتا به پالمبانگ بازگردد تا فرصتی را برای حضور در برنامه تمرینی از دست ندهد در حالیکه همین رفت و آمد به پالمبانگ و جاکارتا و شرکت در مراسم افتتاحیه که معمولا زمان زیادی طول می کشد و ورزشکاران ساعتی را ایستاده و سرپا هستند، زمان و انرژی زیادی را از الهه احمدی می گیرد.

الهه احمدی و فرزندش

مسیر هوایی جاکارتا و پالمبانگ یک ساعت است. الهه احمدی بعد از طی کردن این مسافت برای ترک پالمبانگ و مستقر شدن در محل مراسم افتتاحیه، باید ساعت ها از وقت صرف حضور در این مراسم کند که قاعدتا انرژی زیادی هم از او گرفته و باعث خستگی می شود. سپس دوباره یک ساعت زمان برای بازگشت به محل استقرار تیم ملی در پالمبانگ اختصاص دهد. در این میان زمان هایی هم مثلا برای ترک ورزشگاه محل افتتاحیه، حضور در فرودگاه و معطلی احتمالی برای پرواز به هدر می رود که همگی خستگی مضاعف الهه احمدی را موجب خواهد شد.

با این شرایط به نظر می رسد اینکه الهه احمدی بتواند در شرایط کاملا طبیعی یعنی با آمادگی کامل و به دور از خستگی، رقابت های خود در بازی های آسیایی را آغاز کند، تصوری غیر منطقی باشد آنهم در رشته تیراندازی که تمرکز بالا شرط لازم برای نتیجه گیری در آن است و قاعدتا خستگی و استرس های ناشی از اینگونه رفت و آمدها روی آن تاثیر منفی می گذارد.

همه اینها در حالی است که الهه احمدی یکی از شانس های مسلم مدال آوری در بازی های آسیایی به حساب می آید. این تیرانداز کشورمان که رده ششم برترین های جهان را در اختیار دارد، در مسابقات جهانی اخیر برای اولین بار صاحب مدال طلای تفنگ سه وضعیت شد و اینگونه خود را به سکوی بازی های آسیایی نزدیک تر کرد.

در این مورد گفته می شود مربیان و مسئولان تیم ملی نیز نگران خستگی احمدی بودند و حتی اعتراضی هم به این وضعیت داشته اند اما از آنجایی که وی پرچمدار کاروان ورزش ایران است این اعتراض با سکوت مسئولان نادیده گرفته شد تا فعلا خواسته مسئولان کاروان برآورده شود و بعد نتیجه این تصمیم در روز مسابقه مشخص شود!

در هر صورت عملکرد الهه احمدی در مسابقات تفنگ بادی که دو روز بعد از افتتاحیه برگزار می شود، روی عملکرد وی در رقابت های تفنگ سه وضعیت هم تاثیر خواهد داشت در حالیکه با توجه به اتلاف زمان و انرژی زیاد از این تیرانداز برای شرکت در مراسم افتتاحیه، اصلا مشخص نیست وی با چه شرایطی می تواند رقابت های خود را در این بخش برگزار کند.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.