سرویس: غیر تولیدی ۲۰:۴۴ - جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷

استاندار اصفهان مطرح کرد

تکمیل زنجیره گردشگری اصفهان با خرید ایرلاین اختصاصی

استاندار اصفهان گفت: با توجه به شرایط ویژه اصفهان جهت توسعه گردشگری و اقتصاد استان فقدان یک ایرلاین مختص اصفهان احساس می‌شد، با پیگیری‌های 3 ماهه شرکت قشم‌ایر یکی از ایرلاین‌های مطرح کشور که با دارا بودن امکانات وسیع، سرویس‌های خوبی را ارائه می‌دهد خریداری شد.

به گزارش اصفهان شرق، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به بررسی پیشنهادات کمیته کارشناسی این شورا در خصوص ارائه راهکارهای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی، اظهار داشت: موانع و راهکارهای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی در 18 بند مورد بررسی قرار گرفت، بر همین اساس کالاهای ایرانی باید از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت باشند و از نظر تسهیل دسترسی مردم به کالای ایرانی نیز اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تأکید بر این‌که باید با طراحی سایت‌هایی، کالاهای ایرانی به شکل روزانه در اختیار مردم قرار گیرد و مشخص شود که کدام کالای ایرانی با چه قیمت و کیفیتی عرضه می‌شود، افزود: با رفع موانع و اجرای این راهکارها شرایطی فراهم خواهد شد که مردم بیشتر با کالاهای ایرانی و تنوع و کیفیت آن آشنا شوند.

استاندار اصفهان با بیان این‌که باید دسترسی مردم به کالای ایرانی بیشتر و قیمت‌ها متناسب با زندگی مردم تصویب شود، گفت: تلاش خواهیم کرد که با کم کردن واسطه‌ها، فاصله بین قیمت تولیدکننده و مصرف‌کننده کمتر شود و با کنترل قیمت‌ها و با توجه به شرایط ایجاد شده کالای ایرانی با قیمت و کیفیت مناسب عرضه شود.

وی در ادامه به ایجاد ایرلاین مختص اصفهان اشاره و تصریح کرد: استان اصفهان با تمام بزرگی و رجحانی که نسبت به دیگر استان‌ها داشت و همچنین مزیت‌های مختلف گردشگری، قدمت تاریخی و فرهنگی فاقد ایرلاین و خط هوایی متعلق به خود بود.

مهرعلیزاده اضافه کرد: از ابتدای حضور در اصفهان در جهت تکمیل زنجیره گردشگری و کمک به ورود و خروج مسافران خارجی به پایتخت کشور، مجموعه پروژه‌های توسعه فرودگاه بین‌المللی اصفهان، قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران و اتصال اصفهان به 6 پایتخت مطرح جهان را از نظر رفت و آمد مسافر و بازرگانان به عنوان یک زنجیره برای توسعه گردشگری و اقتصادی استان مطرح کردم، در این زنجیره فقدان یک ایرلاین مختص اصفهان که به عنوان ابزار برای این کار مورد استفاده قرار گیرد احساس می‌شد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های 3 ماهه شرکت قشم‌ایر یکی از ایرلاین‌های مطرح کشور که با دارا بودن امکانات وسیع، سرویس‌های خوبی را ارائه می‌دهد خریداری شد.

استاندار اصفهان با بیان این‌که موافقت‌نامه به امضا رسیده است و باید بر اساس توافق‌نامه مراحل بعدی پیگیری شود، اذعان کرد: این ایرلاین متعلق به بخش خصوصی خواهد بود و در حال حاضر استانداری اخذ مجوز و قراردادهای آن را پیگیری می‌کند.

وی در پایان با بیان این‌که این شرکت مشکل تحریم ندارد و حتی اجازه ویژه‌ای برای پرواز به اروپا دارد، مطرح کرد: شرکت هوایی قشم‌ایر از هر نظر مناسب با رشدی است که برای اصفهان در نظر داشتیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.