سرویس: غیر تولیدی ۰۷:۴۶ - جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷

جوانان ببینند؛

علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید

در سالروز شهادت حجت خدا مردمان عاشقی گرد هم آمدند که حماسه این بزرگمرد مدافع حرم را گرامی بدارند و تجدید عهدی با این شهید و مدافعان حرم داشته باشند.

یک سال از شهادت شهید حججی گذشت شهیدی که رهبر معظم انقلاب به سخنگوی شهدای مدافع حرم از او تعبیر کردند، کسی که با صلابت و اقتدارش یک تنه به نبرد با داعش دون صفت رفت و در هم شکست خواب و رؤیای کثیفشان در کوچک کردن مدافعان حرم را.

اما امروز در سالگرد شهادت این بزرگمرد مزارش میزبان عاشقانی شد که به شوق مدافعان حرم صحنه‌های حماسی را در شهادت و تشییع شهید حججی آفریدند و مرد و زن و کوچک و بزرگ نشناخت این حضور و حماسه.

امروز بیش از همیشه زنده است یاد شهدای مدافع حرم که مردانه ایستادند و جنگیدند تا من و توی هم‌وطن در کمال آرامش به سربریم.

اما مردان و زنان سرزمین شهید پرورمان غیرتمندانه حضور یافتند در بزرگداشت شهید حججی و این صلابت چادرهای مشکی است که بیش از بیش به چشم می‌آید.

و با شکوه به صدا در آمد سرود همخوانی جاویدان ایران عزیز ما و جاویدان خواهد بود این سرزمین اسلامی در سایه‌سار پرچم به اهتزاز درآمده اهل بیت در این کشور که از شرق خورشید خراسان نور می‌افکند در ایرانمان.

اهتزاز پرچم مقدس بارگاه منور اباعبدالله نیز شور و شعور می‌دهد به این حضور، و چه خوب دست در دست هم دارند مدافعان حرم و مدافعان وطن که همه از یک جام و آن جام شهادت است که جرعه جرعه سیراب شده‌اند، پدر شهید محمدحسین حدادیان از شهدای اغتشاشات در خیابان پاسداران تهران هم در مراسم شهید مدافع حرم محسن شهید حاضر شده است.

و علی حججی فرزند شیرخوار محسن شهید چه صلابتی گرفته در لباس سبز پاسداری که به قد و قواره‌اش نشسته است.

و چه زیبا خواند مداحل اهل بیت حاج مهدی سلحشور که «کاش می‌شد به ما نشان بدهی/ چقدر دادند که جان بدهی».

صف انتظار برای زیارت قبر شهید از ابتدای مراسم تا این لحظه هنوز ادامه دارد، ازدحام به شکلی است که خواهران و برادران طی فواصل زمانی مختلف به نوبت می‌توانند چند ثانیه‌ای را کنار قبر این شهید باشند.

حسن ختام مراسم اقامه نماز مغرب و عشا و قرائت دعای کمیل بود، چند هزار زائر شهید در کنار مقبره محسن، ندای یا رب سر دادند و عاقبت به خیری از خداوند طلب کردند.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید”

  1. حاج ولی گفت:

    سلام
    شهید سرافراز محسن حججی نماد عزت و اقتدار ملت ایران اسلامی بود که در غربت و مظلومیت به شهادت رسید و با اسارت شجاعانه و شهادت مجاهدانه خود بیرق دلدادگی به صاحب الامر و پیروی از ولی امر را برافراشت.شادی روحش صلوات

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.