سرویس: اخبار شهرستان ۱۷:۰۷ - جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

امام جمعه موقت شهر ورزنه:

کسی که خارج از خط ولایت حرکت کند، به نتیجه نخواهد رسید

امام جمعه موقت ورزنه گفت: اگر کسی حرف و عملش متفاوت بوده و خودش را اصلاح نکند و همچنین در خط ولایت نباشد، به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش اصفهان شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد کریمی امام جمعه موقت ورزنه ظهر امروز در جمع نمازگزاران در محل مسجد جامع  ضمن دعوت به تقوای الهی اظهارداشت:سازندگی آرزوی بشر است وبعضی از عبادات خدا سازنده فردی واجتماعی می باشد حج یکی از عبادت هایی است که به سازندگی فردی واجتماعی انسان ها کمک می کند اصلاح وسازندگی گاهی به امورات فردی وگاهی به امورات اجتماعی بر می گردد ودر قرآن وزندگی پیامبران وائمه معصومین زیاد به امر اصلاح وسازندگی سفارش شده است.

وی در ادامه افزود: امام صادق (ع) یک مصلح جهانی بودند تمام پیروان خود را دراقصی نقاط دنیا گسیل می دادند ودر تمام زمینه های اخلاقی، اعتقادی واجتماعی فردی وجامعه تلاش می کردند وبرای درد های آن نسخه شفا بخش می پیچیدند باید بدانیم که ائمه معصومین مصلحین جامعه هستند ودر راه خدا مجاهدت می کردند.

امام جمعه موقت ورزنه  به شعارهای برخی در خصوص اصلاح جامعه اشاره و تصریح کرد: برخی شعارهای خوبی می دادند مثل منافقین از صدر اسلام تا کنون ولی خود به دنبال کارها وبرنامه های دیگری بودند خودرا اصلاح نکرده ودر خط ولایت وامامت نبودند اینها هیچ گاه به نتیجه نرسیده ونخواهند رسید.

حجت الاسلام کریمی به حکمت ۸۹نهج البلاغه اشاره وافزود : اگر کسی در کار مردم سازندگی کند باید ابتدا کار خود را با خدا درست کند واگر فسق وفجور در کار او باشد هیچگاه موفق نخواهد بود واگر کسی آخرت خود را بسازد خداوند دنیای اورا خواهد ساخت .

خطیب موقت جمعه ورزنه بیان داشت: در سوره نور خداوند متعال مردم را برای رفع گرفتاری ها به استغفار از گناهان توصیه می کند و بدانیم که اگر جامعه دچار گناه ومصیبت شد آسیب های ان هم بزرگ خواهد بود و اصلاح جامعه کاری بسیار بزرگ است که خداوند برای این کار بزرگ افرادی همچون پیامبران وائمه معصومین(ع) وعلمای بزرگ بر انگیخته است.

حجت الاسلام کریمی امام جمعه موقت ورزنه درخطبه دوم به ۱۲مرداد سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره و اظهار داشت:درسال ۱۳۵۹به فرمان حضرت امام خمینی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تشکیل شد وکار خود که پاسداشت انقلاب اسلامی  می باشد را شروع نمود این نهاد مردمی است ووصل به بیت المال نیست از جمله کارهای این نهاد هماهنگی وبرگزاری مراسم های دهه فجر،روز قدس،بزرگداشت رحلت حضرت امام(ره) و هماهنگ کننده مناسبت های ملی ومذهبی همانند ۱۳آبان و هفته دفاع مقدس وغیره می باشد وهمچنین هماهنگی اجتماعات مردم در مقابله با توطئه های دشمنان نظام اسلامی از برنامه ها وکارهای این نهاد انقلابی می باشد.

خطیب جمعه ورزنه  ۲۵ذی القعده روز دحوالارض اشاره و تصریح کرد: دحوالارض روزی است که زمین از زیر خانه خدا گسترش ووسعت پیدا می کند شب وروز دحورالارض بسیار اهمیت دارد واز فیوضات این روز غافل نشویم همچنین در این روز حرکت حضرت امام رضا(ع) ازمدینه به حراسان بودکه این امام بزرگوار ولی نعمت همه ما ایرانیان می باشد.

حجت الاسلام کریمی به شهادت خلبان شهید بابایی اشاره واظهار داشت:در ۱۵ مردادسال ۱۳۶۶ یکی ازخلبانان برجسته کشور بنام شهید خلبان بابایی به شهادت رسیدند این شهید بزرگوار مجاهدت های زیادی را مقابله با تجاوزگران انجام دادند که خداوند روح این شهید عزیز را با اولیا الهی محشور گرداند.

امام جمعه موقت ورزنه به روز بزرگداشت نماز جمعه اشاره و تصریح کرد: وظیفه دارم از زحمات دلسوزانه امام جمعه محترم جناب حجت الاسلام والمسلمین شا محمدی قداری کنیم ایشان شخصیتی باصداقت است وپاکی ،ولایتی ،انقلابی و دلسوز بودنشان زبان زد است پایداری وپایبندی در اصول دیدنی و نبود مصلحت اندیشی ایشان در دین ،که ازخداوند موفقیت روز افزون را برای ایشان مسئلت می نماییم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.