سرویس: غیر تولیدی ۱۴:۱۴ - پنج شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷

مدیر اورژانس اصفهان خبر داد

ترافیک عملیاتی اورژانس اصفهان در تیرماه

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از ترافیک عملیاتی اورژانس اصفهان در تیرماه ۹۷ خبر داد و گفت: در تیرماه امسال ۱۹ هزار و ۵۲۲ مأموریت اورژانسی در استان اصفهان انجام شد که یک سوم از این عملیات‌ها مربوط به حوادث رانندگی بود.

به گزارش اصفهان شرق، غفور راستین با اشاره به برقراری ۱۱۴ هزار و ۷۰۰ تماس با اتاق فرمان‌های ۱۱۵ در تیرماه سال جاری اظهار کرد: در این مدت تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان ۱۹ هزار و ۵۲۲ مأموریت را انجام دادند که از مجموع آن‌ها، ۱۶ هزار و ۳۲۴ مورد در مناطق شهری و ۳ هزار و ۱۹۸ مورد جاده‌ای بوده است.

وی از ترافیک عملیاتی اورژانس اصفهان در تیرماه ۹۷ خبر داد و افزود: در این مدت واحدهای عملیاتی اورژانس ۱۱۵ به مصدومان ۶ هزار و ۲۱۵ حادثه رانندگی و ۱۳ هزار و ۳۰۷ مصدوم و بیمار در حوادث غیر تصادفی امدادرسانی کردند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: واحدهای عملیاتی اورژانس ۱۱۵ در مجموع ۱۳ هزار و ۴۹۰ نفر را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه، به بیمارستان منتقل و ۳ هزار و ۴۳۲ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.

وی با اشاره به اعزام ۲ نفر به بیمارستان توسط بالگرد امداد هوایی اورژانس خاطرنشان کرد: در چهارمین ماه از سال جاری، هزار و ۸۲۴ بیمار قلبی، ۷۱۲ بیمار تنفسی، یک مورد مسمومیت با گاز منو اکسید کربن، ۹۶ بیمار با مشکل زنان و زایمان، ۹۶۶ مصدوم ناشی از سقوط و ۸ مورد غرق‌شدگی از خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شدند.

راستین در پایان با بیان این‌که در مدت مذکور به ۶۴ حادثه ویژه اورژانسی در استان اصفهان خدمات فوریت‌های پزشکی ارائه شد، اذعان داشت: در این مدت تکنسین‌های ۱۱۵ اصفهان تعداد ۴۰ عملیات احیای موفق و ۳ مورد کمک به زایمان مادر باردار را در کارنامه خود ثبت کردند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.