سرویس: غیر تولیدی ۱۶:۰۲ - دوشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۷

اسماعیلی:

قیمت سیب گلاب به ۱۸ هزار تومان رسید

رییس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان با بیان اینکه بیشترین کمبود میوه مربوط به سیب درختی است، گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی بار میوه در کشور کم و گران شده است.

به گزارش اصفهان شرق، نوروزعلی اسماعیلی در خصوص افزایش روزانه نرخ میوه های تابستانه، اظهار کرد: قیمت میوه هیچ ارتباطی به نرخ ارز ندارد چرا که میوه های تابستانه وارداتی نیستند، اما به دلیل تغییرات آب و هوایی بازار دچار مشکل شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بارش شدید برف و باران بعد از عید موجب از بین رفتن سردرختی ها شد، افزود: به عنوان مثال شهر بستان در شاهرود که زردآلو کشور را تامین می کرد که ۵۰ روز بعد از عید با بارش برف محصول از بین رفت و یا منطقه شهریار که مجموع میوه کشور را تامین می کرد و در سال های گذشته تریلی‌های بسیاری میوه آن را حتی به کشورهای همسایه منتقل می کردند، امسال بار ندارد، شیراز نیز با تولید سالانه ۶۰ تن انگور امسال تنها ۲۰ تن بار داشت، همچنین محصول سیب سمیرم از بین رفته است.
رییس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه به بار نشستن میوه به شرایط آب و هوایی بستگی است، گفت: نرخ میوه به عرضه و تقاضای مردم وابسته است با کم شدن بار میوه، بازار میوه های تابستانه گران شده است.
وی با بیان اینکه میوه را نمی توان احتکار کرد و اگر امروز نفروشیم فردا از بین می رود، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هندوانه با کیفیت ۱۸۰۰ تومان، کرمگ بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، خربزه توقرمز تخم گرمساری ۳۵۰۰ تومان، خربزه اصفهان ۴۰۰۰ تومان، خربزه مشهدی ۵۰۰۰ تومان، شلیل اصفهان ۷۵۰۰ تومان، شلیل شمال ۸۵۰۰ تومان، سیب گلاب کهنز بین ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان، سیب گلاب بین ۱۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، هلو بین ۱۱ تا ۶۰۰۰ هزار تومان، انگور عسگری بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، انگور سیاه شیراز ۱۰۰۰۰ تومان، آلو شابلون شمال، ۱۰۰۰۰ تومان، آلبالو ۱۱ هزار تومان، آلوزرد سردخانه ای ۸۰۰۰ تومان، خیار اصلاح شده ۳۸۰۰ تومان، موز ۷۸۰۰ تومان و توت فرنگی گلخانه ای ۱۲ هزار تومان است.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه به دلیل شرایط آب و هوایی بار میوه در کشور کم شده است، تصریح کرد: بیشترین کمبود میوه مربوط به سیب درختی است از سوی دیگر کیفیت این محصول بسیار پایین است.
وی در خصوص قیمت متفاوت میوه ها در مغازه های مختلف و گلایه مردم، گفت: متاسفانه شاهد برخی بی انضباطی ها در بحث میوه هستیم با این وجود نظارت و بازرسی های لازم در این خصوص انجام می شود.
ایسنا
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.