سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۳:۱۴ - یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

مدیر کل تعاون اصفهان اعلام کرد

وضعیت حاد اشتغال در استان اصفهان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان مشکل اشتغال استان را حاد دانست و گفت: نرخ بیکاری در فارغ‌التحصیلان خانم‌ ۳۰ درصد و در فارغ‌التحصیلان آقا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اصفهان شرق، محسن نیرومند عصر امروز در نشست رسیدگی به مشکلات پرداخت تسهیلات بانکی به طرح‌های اشتغال‌زایی اظهار کرد: ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات  فراگیر و پایدار روستایی به استان اصفهان اختصاص داده شده است که  ۲۰ میلیارد تومان برای بخش  فراگیر روستایی و حدود ۶۰ میلیارد تومان در بخش  پایدار روستایی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به این‌که کارگروه اشتغال گلپایگان دو برابر متوسطه استان کار انجام داده است، گفت: کارگروه اشتغال وظیفه خود را به خوبی انجام داده و توانسته ۱۰۵ درصد اعتبارت را جذب کند.

وی با بیان اینکه پول مشکل اشتغال را برطرف نمی‌کند و تنها به سمت اشتغال ترغیب می‌کند، افزود:سیاست اشتغال‌زایی این‌ است که راهکار سرمایه‌گذاری را شناسایی کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: طرح تکاپو که در قالب رسته بود مورد اعتراض شهرستان‌ها قرار گرفت چرا که رسته‌ها، استانی تعریف شده بود و در شهرستان‌ها جواب‌گو نبود و به همین دلیل رسته‌ها باید برای هر شهرستان به صورت جداگانه تعریف می‌شد.

نیرومند مشکل اشتغال استان را حاد دانست و ادامه داد: نرخ بیکاری در فارغ‌التحصیلان خانم‌ ۳۰ درصد و در فارغ‌التحصیلان آقا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان ۲۲ دستگاه مکلف ایجاد اشتغال هستند، بیان کرد: مرکز فنآوری اطلاعات با ایجاد مراکز آی‌تی در روستاها اشتغال‌زایی کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: طبق مصوبه جدید، کارگروه اشتغال باید داوطلبان دریافت تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون را به بانک‌ها و بیشتر از ۲۵۰ میلیون تومان را به کارگروه اشتغال استان معرفی کند.

نیرومند اظهار کرد: در استان اصفهان ۳٫۶ دهم درصد به صورت اقساطی و ۹ درصد به صورت کامل تسهیلات پرداخت شده است، ۳ درصد قرار داد منعقد شده، ۹ درصد در بانک‌ها مصوب شده و ۱۱ درصد در شعب بانک‌ها در دست بررسی و ۶۴ درصد معوق مانده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نرخ بیکاری در بین افراد بی‌سواد استان را  ۹ درصد اعلام و تأکید کرد: بیش از  ۱۰ هزار نفر تحصیل کرده در شهرستان هستندکه حدود شش هزار نفر شاغل، بیش از  سه هزار نفر غیر فعال و یک هزار و ۴۶۲ نفر بیکار هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.