سرویس: اخبار شهرستان ۱۱:۱۷ - چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷

شهردار شهر هرند:

مجوز بهره برداری پساب، موقتا به شهرداری هرند داده شد/ توسعه فضای سبز با کم ترین میزان آبیاری

شهردار هرند گفت: تلاش کردیم در بلند مدت پساب فاضلاب را مورد استفاده قراردهیم که در این مورد با همکاری سازمان آب و فاضلاب استان موقتا مجوز بهره برداری پساب به شهرداری هرند داده شد.

حمید شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار اصفهان شرق با اشاره به تلاش شهرداری هرند برای مدیریت مصرف اب در فضای سبز، اظهار کرد: با توجه به این‌که آبیاری فضای سبز شهری به وسیله آب چاه‌ها صورت میگرفت و چون این چاه‌ها فقط متعلق به نسل حاضر نیست بلکه یک امکان و موهبت چند نسلی است ما به دنبال این بودیم که در گام اول تغییر الگوی کشت را در شهر هرند داشته باشیم.

وی افزود: در گام دوم تغییر الگوی آبیاری از آبیاری غرق ابی به ابیاری قطره ای و بارانی و تحت فشار در برنامه‌های شهرداری دیده شد تا بتوانیم مصرف آب را کاهش دهیم و با ایجاد منابع و مخازن آب این صرفه جویی و استفاده بهینه از آب بیشتر شد.

شهردار هرند تصریح کرد: پساب فاضلاب به دلیل اهمیت ان به عنوان یک منبع مهم آبی کمک کننده در توسعه صنعت در شرق اصفهان و همینطور اهمیت ان در توسعه و نگهداری فضای سبز شهری، باعث شده تا سازمان فاضلاب شهری در واگذاری آن دقت عمل زیادی داشته باشد.

شهبازی عنوان کرد: تلاش کردیم در بلند مدت پساب فاضلاب را مورد استفاده قراردهیم که در این مورد با همکاری سازمان آب و فاضلاب استان موقتا مجوز بهره برداری پساب به شهرداری هرند داده شد که امیدواریم در آینده نزدیک از پساب فاضلاب که یک منبع آبی پایدار و کمک کننده است استفاده کنیم.

انتهای پیام/ جمشید حسینی جزه

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.