سرویس: اقتصادی ۱۸:۴۳ - چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷

با ظرفیت پرورش 25 هزار رأس دام سبک؛

بزرگ‌ترین مجتمع دامپروری عشایری شرق اصفهان در جرقویه کلنگ‌زنی شد

بزرگ‌ترین مجتمع دامپروری عشایری شرق شهرستان اصفهان در بخش جرقویه سفلی با حضور مسئولان استانی و محلی کلنگ زنی شد.

به گزارش اصفهان شرق، پس از ۱۳ سال تلاش و پیگیری، کلنگ احداث مجتمع بزرگ دامپروری جرقویه در هشت کیلومتری نصر آباد به زمین زده شد.

در این مراسم رئیس سازمان امور عشایر و همچنین دیگر مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

مرحله اول این مجتمع در ۲۰ هکتار برای احداث  ۲۵۰ واحد ۱۰۰ راسی و در مجموع ۲۵ هزار راس دام سبک عشایر طراحی شده و کرمعلی قندالی مدیر امور عشایر ایران ابراز امیدواری کرد در کمتر از یک سال این مجتمع به بهره‌برداری برسد.

لازم به ذکر است برای تامین آب شرب مورد نیاز این پروژه بزرگ اقتصادی یک حلقه چاه از محل اعتبارات امور عشایر حفر شده و انتظار می رود با زیر سازی و برق رسانی واگذاری زمین به عشایر متقاضی شروع و هر چه زودتر این مجتمع به بهره برداری برسد و نقش به سزایی در ایجاد اشتغال و تامین معیشت عشایر زحمتکش و مولد داشته باشد.

حسن جعفری هرندی بخشدار جرقویه سفلی در ایین کلنگ زنی مجتمع عشایری جرقویه با تشکر از حضور مردم و مسئولان با ارائه آماری از جمعت عشایری جرقویه و تعداد دام ها و مشکلات انها، ضمن تشکر از عنایت ویژه فرماندار در اختصاص اعتبار به امور عشایر بر ضرورت چهار خطه کردن جاده نصرآباد به شهرضا که از کنار این مجتمع می گذرد تاکید کرد.

یک نظر در مورد “بزرگ‌ترین مجتمع دامپروری عشایری شرق اصفهان در جرقویه کلنگ‌زنی شد”

  1. حاج ولی گفت:

    سلام
    وقت بخیر
    با تشکر از اصفهان شرق به پاس انتشار این خبر و قدردانی از همه دست اندرکاران این پروژه مهم اقتصادی
    انتظار می رود با راه اندازی اداره امور عشایر جرقویه توسط مسوولان محترم زمینه نظارت و پیگیری موثر بر اجرای این طرح و خدمت رسانی بیشتر به عشایر فراهم شود.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.