سرویس: دین و اندیشه ۱۶:۱۰ - دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان خبر داد:

سهم ۷ درصدی استان اصفهان در حج ۹۷/ اجرای طرح سفر ارزان به کربلا

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: از ۸۵ هزار حاجی در کل کشور حدود ۶ هزار نفر اصفهانی هستند که معادل ۷ درصد حجاج سال ۹۷ هستند.

به گزارش اصفهان شرق، غلامعلی زاهدی در گفتگویی با اشاره به سهمیه حجاج اصفهانی به حج تمتع اظهار کرد: سهمیه حج تمتع امسال در اصفهان ۵ هزار و ۷۸۵ نفر است.

وی با بیان این که در کنار این تعداد از حاجیان، ۲۱۴ نفر عوامل نیز با آنان همراه هستند، افزود: از ۸۵ هزار حاجی در کل کشور حدود ۶ هزار نفر اصفهانی هستند که معادل ۷ درصد حجاج سال ۹۷ هستند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: این تعداد حاجی در قالب ۴۱ کاروان از استان اصفهان عازم سرزمین وحی می‌شوند که از میان این کاروان‌ها، ۱۲ کاروان «مدینه‌قبل» و مابقی کاروان‌ها «مدینه‌بعد» هستند.

وی با بیان این که تعداد پروازهای استان اصفهان برای حج تمتع هنوز مشخص نیست، خاطرنشان کرد: پروازهای استان اصفهان برای اعزام حاجیان به حج تمتع از روز دوشنبه ۸ مرداد شروع می‌شود و آخرین پرواز در روز یکشنبه ۲۱ مردادماه خواهد بود.

زاهدی اذعان داشت: در هر کاروان غیر از حجاج حاضر در کاروان، مدیر، معاون، روحانی و تعدادی عوامل اجرایی برای خدمت به حجاج حضور دارند.

وی تأکید کرد: هزینه‌ها برای سفر حج در کاروان‌ها از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در استان اصفهان بوده است که اختلاف در انتخاب هتل‌ها توسط حجاج موجب اختلاف قیمت کاروان‌ها شده است اما کاروان‌ها در بقیه موارد مشابه یکدیگر هستند.

* اجرای طرح سفر ارزان به کربلا

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان یادآور شد: طرح سفر ارزان‌قیمت عتبات عالیات ماه مبارک رمضان که قیمت سفر زمینی را به ۹۰۰ هزار تومان کاهش داده بود، همچنان ادامه دارد چراکه از این طرح استقبال خوبی به عمل آمد و از همه ظرفیت استان اصفهان برای این طرح استفاده شد.

وی در پایان اضافه کرد: از این پس نیز به دنبال طرح‌های جدید برای کاهش بیشتر قیمت این سفر روحانی هستیم و در حال حاضر هزینه سفر عتبات عالیات به صورت هوایی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سفرهای زمینی بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.