سرویس: اقتصادی ۱۰:۴۵ - دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس؛

جزییات پرداخت وام اشتغال ۱۰ و ۲۰ میلیون تومانی

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس توضیحاتی پیرامون پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه ارائه کرد.

به گزارش اصفهان شرق، حمیدرضا فولادگر با اشاره به ارائه وام های ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی قرض الحسنه، گفت: این وام برای ایجاد اشتغال‌های خُرد و برخی اقدامات دیگر از سوی برخی بانک‌ها و صندوق‌ها همانند صندوق کارآفرینی امید ارائه می‌شود.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در بخش صنایع خانگی نیز چنین وام‌هایی پرداخت می‌کند که عنوان اشتغال خُرد  بر روی آن نهاده شده و نمی‌توان فعالیت‌های بزرگ و متوسط با آن راه‌اندازی کرد.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات بانکی برای ایجاد کسب و کار خُرد، ادامه داد: این فکر و نگرش که مشکل اشتغال تنها با تسهیلات بانکی حل می‌شود، اشتباه است.  باید منابع دیگری برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته و آورده‌های دیگری از سایر منابع برای این بخش اندیشیده شود.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار سرمایه می‌تواند کمک فراوانی به بحث ایجاد اشتغال کند، تصریح کرد: برای اشتغال باید به دنبال آورده از سهامداران بود و از بازار سرمایه منابع تامین کرد، چرا که تامین منابع تنها از طریق تسهیلات بانکی امکانپذیر نیست.

انتهای پیام/ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.